Szukaj
Close this search box.

Must have – akcesoria do grilla

Must have – akcesoria do grilla

Grillowanie szybko zyskało w Polsce na popularności. Aktualnie nie ma chyba nikogo, kto by chociaż raz w roku nie grillował ze znajomymi lub rodziną. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, wspólne biesiadowanie i rozmowy – temu najchętniej oddajemy się w swoich ogrodach od wiosny aż do jesieni. W jakie artykuły do grillowania warto się wyposażyć, aby czynność ta była jeszcze przyjemniejsza?

Must have – akcesoria do grilla

 

Termometry do grilla – odpowiednio wypieczone potrawy
Czasami mamy dylemat, czy potrawa na ruszcie jest już gotowa do zjedzenia, czy wymaga jeszcze kilku minut dopieczenia. Wizualnie nie zawsze da się to jednoznacznie stwierdzić. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem są termometry do grilla. Ich widełki pokryte są nieprzywierającą powłoką, co ułatwia użytkowanie oraz czyszczenie. Wystarczy wbić szpikulec w mięso lub inny produkt, by dowiedzieć się, jaka jest temperatura wewnątrz. Wówczas mamy pewność, czy potrawa jest już gotowa do spożycia.

Termometry do grilla mogą być z powodzeniem wykorzystywane również podczas przyrządzania potraw w naszej kuchni.

Patelnie do grilla – do grillowania warzyw i nie tylko
Patelnie do grilla przypominają swe tradycyjne modele wyłącznie formą. Całość pokryta jest otworami, które umożliwiają tłuszczowi swobodne wytapianie się do paleniska. Przygotowane potrawy są soczyste i chrupiące, a nie nasiąknięte tłuszczem. Patelnie do grilla ułatwiają także zachowanie czystości. Ruszt grilla po zakończonym biesiadowaniu nie wymaga takiego szorowania jak w przypadku niekorzystania z patelni.

Stoliki ogrodowe do grilla – funkcjonalne akcesoria
Stoliki ogrodowe do grilla to akcesoria, które zostały wyposażone w dodatkowe funkcje. Blat zazwyczaj służy jak miejsce do przechowywania potraw przed lub po grillowaniu oraz akcesoriów – szczypiec, łopatek oraz widelców. Pod blatem może się natomiast znaleźć pojemnik na lód – wówczas serwowane napoje zawsze będą chłodne. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki ogrodowe do grilla na kółkach. Można je łatwo i szybko przemieścić bez konieczności wkładania w tę czynność ogromnej siły.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x