Czas na biwak, czas na pakowanie! Sprawdź, co warto ze sobą zabrać

Czas na biwak, czas na pakowanie! Sprawdź, co warto ze sobą zabrać

Czas na biwak, czas na pakowanie! Sprawdź, co warto ze sobą zabrać

Choć do wyboru mamy całe mnóstwo form spędzania wolnego czasu, w dobie cyfryzacji, wszechobecnego natłoku, a do tego obowiązków zawodowych, które wymagają od nas wielozadaniowości, coraz chętniej stawiamy na odpoczynek na łonie natury. Możemy wybrać się na biwak, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, aby całkowicie odciąć się od cywilizacji, odpocząć od elektroniki i uciążliwych dźwięków miasta.

Mamy już plan – jedziemy na biwak! Przed nami pakowanie. Co warto ze sobą zabrać?

Naczynia turystyczne – dla wygody przyrządzania i spożywania posiłków

Na biwak zabieramy ze sobą najczęściej namiot, śpiwór, karimatę i zapasową odzież. Tak przygotowani możemy sobie pozwolić na odpoczynek niemalże w każdych warunkach, znajdując jedynie odpowiednie do tego miejsce. Już te elementy zajmują sporo miejsca, a nierzadko czekają nas spacery i wędrówki z plecakiem turystycznym na plecach. Waga i ilość zabieranych ze sobą rzeczy mają zatem całkiem spore znaczenie.

Nie obejdziemy się jednak bez naczyń, które pozwolą na wygodne przyrządzanie i spożywanie posiłków. Zamiast tradycyjnych talerzy, kubków czy garnków, które są ciężkie, niewygodne w pakowaniu i łatwo o ich uszkodzenie, postawmy na specjalne naczynia turystyczne. Doskonale w tej roli sprawdzają się składane miski czy kubki, które po zakończeniu użytkowania wystarczy umyć i złożyć. W takiej formie zajmują bardzo mało miejsca, a do tego są lekkie. Praktyczny i wygodny w użytkowaniu kubek składany znajdziemy na stronie https://karaluch.com.pl/.

Woda – filtr i porcja w saszetce

Zamiast zabierać ze sobą kolejne butelki wody, postawmy na specjalny filtr. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z wody pobranej z niemalże dowolnego źródła, nie martwiąc się o to, że jej picie zakończy się problemami żołądkowymi, a nawet wizytą w szpitalu. Filtry oczyszczają wodę z chorobotwórczych drobnoustrojów, dzięki czemu można ją bezpiecznie spożywać.

Jeśli chcemy mieć ze sobą jakikolwiek zapas wody, postawmy na porcję wody w saszetce. Woda ta nadaje się do picia czy mycia warzyw i owoców. Znajduje się w opakowaniu, które jest odporne na skrajne temperatury oraz uszkodzenia. Nie musimy martwić się o to, czy opakowanie przetrwa nawet trudne warunki biwakowania.

Racje żywnościowe

Suchy prowiant mamy zawsze ze sobą. Zdarza się jednak, że nasz biwak to prawdziwy survival i wyprawa w nieznane. Na takie okazje warto mieć ze sobą racje żywnościowe, czyli specjalnie zapakowane produkty spożywcze, które są łatwe do użycia, nie zajmują wiele miejsca, a ponadto nie wymagają skomplikowanego gotowania czy przyrządzania, by móc z nich skorzystać.

Biwak to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Od nas zależy, w jakim regionie rozbijemy swój namiot i co będziemy robić każdego dnia. Możliwości jest naprawdę całkiem sporo! Zadbajmy o przemyślany ekwipunek, odpowiednie pakowanie oraz pamiętajmy o praktycznych akcesoriach i produktach – na przykład tych podanych w propozycjach. Dzięki temu wyprawa biwakowa będzie czystą przyjemnością.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x