Szukaj
Close this search box.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna zazwyczaj wykonywana podczas leczenia kanałowego. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest konieczne do przeprowadzenia endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i dokonuje jego dewitalizacji, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, żeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw naszego zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie natomiast nie musi być przeprowadzone.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent cały czas czuje ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi odpowiednich wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się normalnego znieczulenia. Bardzo często wybierany jest ten sposób zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji poprawnie wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach i mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wydostanie się z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x