Szukaj
Close this search box.

Verbier – alpejski ośrodek narciarski dla całej rodziny

Verbier - alpejski ośrodek narciarski dla całej rodziny

Prawdziwi miłośnicy jazdy na nartach, prędzej czy później powinni spróbować swoich sił w Alpach. Malownicze widoki oraz świetnie przygotowane trasy zjazdowe, będą gwarancją udanego wyjazdu.

Zimowy aktywny wypoczynek w Alpach

Jednymi z najlepszych terenów do jazdy na nartach (ale też na snowboardzie), są Alpy francuskie i szwajcarskie, które dzięki rozbudowanej infrastrukturze dają możliwość szybkiego dotarcia do alpejskich miejscowości. Pozwalają na to między innymi liczne autostrady, dzięki którym w krótkim czasie można pokonać długie odległości. Do dyspozycji są tam również połączenia lotnicze. Oczywiście tym, co przede wszystkim będzie zachęcać do odwiedzenia tamtejszych alpejskich terenów, są przepiękne krajobrazy i ogromne masywy górskie. Szusowanie pomiędzy nimi na nartach staje się prawdziwą przyjemnością i dostarcza niesamowitych wrażeń. Bardzo ważne jest to, że na alpejskich stokach panują też doskonałe warunki. Wszystko to dzięki: nowoczesnym wyciągom, systemom naśnieżania i ogólnie stojącej na wysokim poziomie obsłudze tras zjazdowych. Alpejskie miejscowości to także niezwykła atmosfera: lokalne tradycje (stroje, śpiewy) i pyszne jedzenie) potrafią przekonać do siebie niemal każdego turystę.

Wyjazdy na narty w Alpy: ośrodek Verbier

Wybierając się do Szwajcarii, warto odwiedzić resort Verbier, gdzie w Czterech Dolinach znajduje się 412 kilometrów tras narciarskich (z czego 169 km to trasy łatwe) i 86 wyciągów. Oprócz tak dużej ilości tras narciarskich i snowboardowych, Verbier jest również idealnym miejscem do spróbowania innych sportów zimowych (spacery w rakietach śnieżnych, narciarstwo biegowe). Bardzo ważne jest to, że Verbier jest miejscem dla całych rodzin, ponieważ ma do zaoferowania świetną rozrywkę i różne aktywności sportowe dla każdego. Zarówno dla osób (w tym dzieci), które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na nartach, jak i dla narciarzy z dużym doświadczeniem (którzy będą mogli sprawdzać swoje umiejętności na niemal 250 km trudnych tras). Do tego tamtejsza infrastruktura narciarska zapewnia jedne z najlepszych na świecie warunków do uprawiania sportów zimowych – warto to wykorzystać.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x