Szukaj
Close this search box.

Trening EMS – co to takiego?

Trening EMS - co to takiego?

Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni, które zostają szybko pobudzone do pracy. Jest to innowacyjna metoda pozwalająca uzyskać wyrzeźbioną sylwetkę i zbudować masę mięśniową. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Trening EMS

Skrót EMS oznacza Electrical Muscle Stimulation, czyli ćwiczenia fizyczne, podczas których korzysta się z elektrostymulacji. Osoba trenująca zostaje podłączona do specjalnego stroju z elektrodami, które wysyłają impulsy do mięśni. Mięśnie pracują praktycznie tak samo, jak w trakcie normalnego treningu, natomiast impulsu są przesyłane z ogromną skutecznością.

Ćwiczenia fizyczne

Przed wykonaniem tego treningu , trener ma za zadanie dobrać dane ćwiczenia do kondycji i celów treningowych osoby przystępującej do aktywności. Specjalny strój wykorzystywany w tym celu posiada kamizelkę, opaski na uda i ramiona, a także specjalny pas biodrowy.
Warto zauważyć, że każdy z impulsów jest nadawany z różną częstotliwością, która zostaje dopasowana do danej grupy mięśniowej. Impulsy muszą mieć takie same parametry jak te, które generuje mózg, co sprawia, że są w pełni bezpieczne dla organizmu. Takiego treningu nie należy się obawiać, gdyż jest całkowicie bezbolesny.

Zalety treningu EMS

Trening EMS ma szereg zalet – przede wszystkim daje szybkie efekty i nie wymaga długiego czasu trwania. Ćwiczenia trwają około 20 minut i mogą być wykonywane raz nawet w tygodniu. Co ciekawe, taka aktywność pozwala na spalenie ponad 1000 kcal, dlatego utrata wagi następuje znacznie szybciej niż podczas zwyczajnego treningu.
Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest łatwość wykonywania ćwiczeń, które dobrane zostają do kondycji użytkownika i zazwyczaj stanowią podstawowe ćwiczenia fizyczne. Ryzyko kontuzji jest tutaj znikome, co jest sporym atutem. Każde z ćwiczeń wykonujemy pod opieką instruktora, który ma za zadanie dbać o przebieg treningu i bezpieczeństwo osoby ćwiczącej.

Trening tego typu zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Dzięki wielu korzyściom, a zwłaszcza szybkiemu spalaniu tkanki tłuszczowej, cieszy się sporym zainteresowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://smartgym.com.pl

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Trening EMS – co to takiego? […]

trackback

[…] Trening EMS – co to takiego? […]

Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
2
0
Would love your thoughts, please comment.x