Szukaj
Close this search box.

Trener personalny online

Trener personalny online

Trener personalny online – Na początku warto wspomnieć, że w dobie dzisiejszego Internetu, trybu życia, wiecznego braku czasu, a jednocześnie chęci zadbania o siebie i zmiany życia na lepsze, a także z uwagi na fakt, iż niestety większość ludzi bardzo wstydzi się kontaktu osobistego z trenerem, wydawać by się mogło, że trener online to dobre rozwiązanie.

Trener personalny online

 

Po pierwsze skorzystanie z jego usług jest o wiele tańsze, mamy dostęp do niego praktycznie 24/7, lecz nie oznacza to, że odpisze on od razu na naszego maila czy smsa.

Trener personalny online czy to się opłaca.

Oczywiście takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które charakteryzują się dużą samokontrolą, samozaparciem i nie zmagają się z poważnymi dolegliwościami hormonalnymi, np. cukrzyca i choroby tarczycy, ale także nie można zapominać, że na metabolizm wpływa również odchudzanie, które miało miejsce w przeszłości oraz z chorobami związanymi z narządem ruchu, czyli układem biernym człowieka, jak np. skolioza, hiperlordoza i nadmierna kifoza, a także ograniczenia w stawach i bóle. W przypadku jakichkolwiek przeciwskazań warto zdecydować się na osobisty kontakt z trenerem personalnym.

Mówiąc o samokontroli i samozaparciu mam tu na myśli wykonywanie zaleconych ćwiczeń zgodnie z rozpiską, stosowanie diety zaproponowanej przez trenera, nie uleganie grzeszkom, skrupulatne zapisywanie rezultatów i samopoczucia po danym treningu. Zdarza się, że jest to bardzo trudne z bardzo prostej przyczyny, jesteśmy po prostu leniwi, ale też często chcemy dużo w bardzo krótkim czasie. Praca nad wymarzoną sylwetką w sposób naturalny to złożony i długi proces, nie możemy oczekiwać rezultatów po tygodniu.

WSPÓŁPRACA ONLINE, JAK POWINNA WYGLĄDAĆ?

Jeżeli wykluczyliśmy wszelkie przeciwskazania zdrowotne do współpracy online z trenerem pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego instruktora w Internecie. Zapewne przed zdecydowaniem się na jednego konkretnego trenera czytamy opinie na ich temat. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, kontaktujemy się z wybranym trenerem. Opisujemy mu jak żyjemy, co jemy, kiedy mamy czas na treningi, jaką formę ćwiczeń preferujemy (w domu czy na siłowni), a także jak chcemy wyglądać oraz jaki czas możemy przeznaczyć na metamorfozę.

Trener personalny online

Dobry trener po zebraniu wywiadu z Klientem, poprosi o przesłanie wyników badania krwi, zrobienie zdjęć sylwetki oraz jej pomiarów. Następnie przygotuje pełny plan treningowy oraz dietę, prześle materiały do poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń oraz zleci nagranie w całości pierwszego treningu, aby móc skorygować ewentualne błędy. Po pierwszym miesiącu zleci wykonanie kontrolnych pomiarów i zdjęć sylwetki. Będzie na bieżąco kontrolował zapiski w zeszycie Klienta. Można powiedzieć, że to bardzo dużo, ale pamiętajmy, że nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na pierwsze spotkanie, na którym trener wykona badanie fizykalne, porozmawia z Klientem, dokona tego co zrobiłby online, ale z większą dokładnością.

WSPÓŁPRACA ONLINE, CZY WARTO TAK PRACOWAĆ?

Trenerem personalnym zostaje się z pasji. Nikt przecież nie lubi się do czegoś zmuszać. Jeżeli chcemy zostać trenerem personalnym, zwłaszcza online musimy zastanowić się nad jedną ważną sprawą, mianowicie, czy będziemy czuć satysfakcję z takiego rodzaju pracy, czy potrafimy opiekować się większą grupą osób, gdyż wiadomo, że pracując na siłowni mamy pod sobą zaledwie kilku podopiecznych. Przez Internet możemy mieć ich nawet kilkudziesięciu, a to może stwarzać trudności.

Ważne jest również to, czy będziemy mieli czas na pracę poza godzinami naszego pełnego etatu, czy godzimy się na bycie dyspozycyjnym 24/7 oraz czy potrafimy w jasny i czytelny sposób przez telefon i maila przekazać wskazówki.

Jeżeli tak, to jak najbardziej ta praca jest dla nas!

Osobiście jestem trenerem personalnym, cenie sobie pracę z Klientem „face to face”, lecz zastanawiam się również nad podjęciem wyzwania bycia również trenerem online, by móc rozpowszechniać swoją wiedzę dalej, a nie tylko w miejscowości, w której pracuję i mieszkam.

 

Pozdrawiam

Ewelina Czarnecka-Pielucha

trener personalny

Aktywnośś fizyczna

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x