Szukaj
Close this search box.

Testy koronawirus – dlaczego są tak poważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają poważne znaczenie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo tylko na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy mają podobne objawy, tylko potrafiące być produktem np. grypy lub nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z groźnym wirusem.

Teraz do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby chore kiedy i ostatnie z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże miejsce ma wykonywanie jak najistotniejszej miary testów, ponad tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są przydatne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dodana istnieje również informacja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w stanie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów określa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na targu to miłe i najdroższe narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zajmowały związek z chorymi lub nosicielami na kluczowe znaczenia jeżeli idzie o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na całym świecie, w obecnym jednocześnie w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle łatwo dostępne, aby móc wdrożyć działanie noszące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x