Szukaj
Close this search box.

Terapia bazalna Tuczno

Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

Edukacja kobiet z daleką niepełnosprawnością sprzężoną do modna była kwestią marginalizowaną. W nowych latach można określić korzystne zamiany w ostatnim zakresie. Powstaje coraz więcej nowych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i metod, które reagują na potrzeby rozwojowe tej rady dzieci oraz młodzieży dzięki tak dobranej ofercie terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej i opiekuńczej także odpowiedniej infrastrukturze.

Terapia bazalna Cedynia

 

Część uczniów z przyczyn zdrowotnych nie może tworzyć obowiązku szkolnego na terenie placówki oświatowej. Wówczas podopieczny zawarty jest nauczaniem indywidualnym organizowanym w budynku rodzinnym. Wśród uczniów realizujących obowiązek szkolny poza metodą są dzieci wymagające stosowania metod medycznych, tj. dializowane, korzystające dalej lub czasowo z respiratora lub/i mienia medycznego z zastosowaniem sondy, oddychające za pomocą rurki tracheostomijnej i wymagające regularnego oczyszczania dróg oddechowych, a również inni hospitalizowani pacjenci.

 


Adresaci stymulacji bazalnej

Samą z technologii terapii kobiet z daleką niepełnosprawnością intelektualną, których rozwój motoryczny nie przekroczył piątego miesiąca wieku rozwojowego a poznawczy – dwunastego, jest stymulacja bazalna – koncept pedagogiczny przygotowany przez prof. Andreasa Fröhlicha. Metoda stymulacji bazalnej podawana jest również w książce z dziećmi oraz młodzieżą dotkniętą wadą będącą wynikiem czynników prenatalnych i okołoporodowych, jak a z kobietami odpowiedzialnymi, które wskutek wypadku uległy poważnym uszkodzeniom neurologicznym, a ponadto w terapii chorób neurodegeneracyjnych również do towarzyszenia rolom w bycie terminalnym.
Jak wykorzystać stymulację bazalną w szkoleniu indywidualnym?

zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Osoba z daleką niepełnosprawnością sprzężoną komunikuje się przez ciało, całym sobą. Brak mienia swego ciała, do którego wykonywa już sześciogodzinne całkowite unieruchomienie wprowadza kogoś w stan na pograniczu odpoczynku i dbania, w jakim samoświadomość i pamięć tego, co go zawiera, stopniowo zanika. Pracowanie w takim stanie może stawać się codziennością kobiet z poważnymi uszkodzeniami neurologicznymi, i w skutku iść do nieruchomości i apatii. Terapia bazalna pomaga w zestawie prawidłowej pozycji do działalności i odpoczynku, umożliwia zorganizowanie aktywności naszej dziecka przez poszukiwanie możliwych jakości i pokazanie właściwych materiałów, wspiera podopiecznego w terenie realizacji podstawowych funkcji pielęgnacyjnych, modeluje sposób radości i przychodzi na rozwój komunikacyjny i poznawczy dziecka.
Terapia bazalna a regulacja oddechu

Tym, co w terapii bazalnej przynosi uczniowi wiele korzyści, jest stymulacja somatyczna – zrytualizowana stymulacja dotykowa ciała i/lub twarzy, która przez stały, przewidywalny schemat zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, kierując do zmniejszenia napięcia mięśniowego, relaksacji i regulacji oddechu. Toż wyjątkowo istotna strefa, zważywszy na często występującą u dzieci skoliozę zmierzającą do trudności oddechowych.

Źródło artykułu: Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

 

Terapia bazalna Cedynia

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x