Szukaj
Close this search box.

Studia za granicą – dlaczego nie?

Studia za granicą - dlaczego nie?

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą lub masz okazję zgłosić się do projektu wymiany międzynarodowej, to świetny pomysł by chociaż na chwilę wyjechać z Polski. Warto poznać obcą kulturę od wewnątrz i przy okazji wynieść wiedzę, której w innym miejscu pewnie nigdy by się nie zdobyło.

 

Ucz się angielskiego – dlaczego?

Nieważne, gdzie chcesz wyjechać. Jeśli nie masz podstaw żadnego innego języka, niż angielski, nic straconego. Musisz tylko dopracować mówienie w tym języku, a reszty nauczysz się na miejscu. Wiele osób tak robi – zauważ. Przyjeżdżają do nas studenci z różnych stron świata i każdy z nich potrafi rozmawiać po angielsku. Powodem takiej tendencji jest także fakt, że zajęcia są prowadzone po angielsku, nawet jeśli odbywają się w Polsce czy w Hiszpanii.

Udaj się do szkoły języka angielskiego w Częstochowie i naucz się szybkiej komunikacji. Zamiast tłumaczyć w głowie polskie zdania na angielskie, szybko zaczniesz myśleć w obcym języku. Dzięki temu nawet nie będziesz wiedział kiedy bez problemu zaczniesz rozmawiać z cudzoziemcami. Nie musisz znać wszystkich obcych słówek – z pewnością nie znasz ich nawet w języku polskim. Komunikacja to przede wszystkim łatwość podejmowania interakcji, umiejętność tłumaczenia tego, co pragnie się przekazać. Dzięki metodzie bezpośredniej stosowanej na kursie języka angielskiego w Częstochowie, szybko nauczysz się śmiałości w dyskusji.

Wrosłeś w obcą kulturę? Świetnie

Znajomość języków obcych zawsze wyjdzie Ci na plus. Jeśli podczas pobytu we Włoszech, początkowo mówiłeś wyłącznie po angielsku, jednak z czasem zacząłeś rozumieć włoski, to świetna wiadomość. Uczenie się języków, których nie znamy, zmusza mózg do pracy, której w innych okolicznościach mógłby w ogóle nie podjąć. Dzięki temu zaczynasz wszystko rozumieć szybciej. Uczenie się języków to nie tylko umiejętność komunikacji w obcym kraju, to także szybsze przyswajanie każdej wiedzy. Popatrz, jak wiele się dzisiaj zmienia. Jedni szybciej podłapią nowe informacje, innym zajmie to znacznie więcej czasu. Jeśli jesteś poliglotą, możesz być pewien, że nauka bieżących kwestii dotyczących codziennego życia, czy użytkowania nowoczesnych technologii, nie sprawi Ci żadnego problemu.

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.
0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x