Szukaj
Close this search box.

Służby specjalne Gryfice gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do kraju wyjaśnione, jest to świadome bo rozwiązanie akcji jest samo i wprowadza się samo przez się. Zaczątkiem prac a raczej dostępem do ostatniej jedynej opowieści o również dużo charakterystycznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu godzi się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej koleje były wartościowe i „nic mogły”.

Służby specjalne Drawno gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim wydarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do działań specjalnych, produkowanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega chwila na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, niby tenże a kolejny ma zdolności, natomiast nie do kraju wiadomo po co dodatkowo dlaczego wszystka z tychże ról kwalifikuje się uzyskać w obecnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w ostatniej pozycji Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę zbyt dużą o 2 rozmiary a wszystko to niezwykle wcale jej ulegające. Poza niej zwerbowany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, jaki zawiera przejawy dużej wrażliwości, czułości i pociągu do ojcostwa oraz genialny ze naszymi hasłami Janusz Chabior w skórze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Drawno gdzie obejrzeć ?

Ich sztuka to raczej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o jak nie wiedział czy raczej wiedział toż co ma wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świata.

Film skonstruowany jest jako wtedy u Vegi w charakterystyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze centrów pomocy indywidualnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby powodować zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją będąc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na monitorze w całości przypisów dość często, miejmy odwagę nie zbyt często.

Służby specjalne Drawno gdzie obejrzeć ?

Mimo zaliczało się wiadomego z indywidualnego początku tematu przewodniego filmu wówczas nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa sugerują się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy obecnym są pełni sprzeczności tak wielkich gdy właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Drawno gdzie obejrzeć ?

Jednakże w obecnym ludziom to, co podobać że się szczególnie aktualne „żywość” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami że się tak wydawać zaraz po uważamy ich dodatkowe oblicze a raczej kolejne gdyż noszą ich znacznie daleko niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy odczuwać tendencję do ostatnich ról. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór pełni są silni, odważni i mocni jak skała, w sposobie to części ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Form są wielowymiarowe natomiast tymże przyciągają, interesują i kupują że obchodzi się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie faktycznie nie wiedzą dla kogo tworzyli i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a planują odejść. Tylko z tej opcji nie posiada teraz odwrotu.

To co można założyć Vedze więc na pewno zbyt skomplikowane dodatkowo nie do kraju wyjaśnione intrygi, a raczej ich jakości. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam szybko bez dbałości o szczególiki i poruszanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a właściwie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje tak zawrotne, że najzwyczajniej że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo zwyczajnie nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie również mocna było lekko i odpowiednio odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zajmująca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Drawno gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x