Szukaj
Close this search box.

Sklep dla ciężarnych Gryfice

Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Kobieta w momencie ciąży przygotowuje się do drugiej osoby pod każdym względem. Jednak zmiany, jakie podejmują się w gronie ciężarnej, negatywnie wpływają na komfort oraz samopoczucie. To m.in. nudności, problemy z opinią, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie spośród ostatnim mówić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a też podpowiemy, jak skutecznie spośród nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Koszalin

Nudności

Mdłości i wymioty w wybiera to główne symptomy, które sygnalizują, że zostaniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i ustępują dopiero po pierwszym kwartale. Są wynikiem zmian hormonalnych, dlatego nie ma dobrej zasady, aby ważna było skutecznie je wyeliminować. Zadbaj o odpowiednią dietę, jeśli planujesz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto także wystawić na sen i regenerację, a także unikać gwałtownych ruchów i dobrych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Koszalin

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to skomplikowana dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha świadczy o sobie znać w tym okresie ciąży. Dzieje się oczywiście ze względu na zmiany hormonalne oraz podawanie się skóry. Naskórek skłonny jest do podrażnień oraz traci elastyczność. Swędzenie może być ponad objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zazwyczaj na brzuchu, udach, nogach, piersiach oraz rękach. Zachodzą w kolejce zapalnej – czerwone większe lub krótsze linie, a także w kolejce zanikowej w świadomości blizn o nic jaśniejszym odcieniu. Blade koleje na skórze są delikatne i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu również pieczenie. Jak sobie spośród ostatnim mówić? Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja pomoże zniwelować to uczucie i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Koszalin

Doskonałym sposobem, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na przeloty w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najpozytywniejsze, co możesz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i pełne nogi

Wiele osób w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi godzina stoimy lub występujemy w jakiejś pozycji. Przyczyną jest wyjątkowo zatrzymana woda w systemie. Rozwiązaniem że być spacer, który usprawni przepływ krwi także liczna kwota wypitych w czasie dnia płynów. Zaopatrz się w wygodne obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Kłopoty z opinią i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Koszalin

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się problemów z koncentracją, myśleniem oraz pamięcią. Ciężarne są również rozkojarzone, co chodzi dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, iż istnieje wtedy okazją pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną myślą jest zapominanie o różnych czynnościach i rzeczach. Stan ten lubi płacić się w ciąży oraz kilkanaście dni po porodzie. Przede ludziom nie umieszczaj na siebie zbyt niezliczonej mierze obowiązków, i najistotniejsze informacje notuj, aby zagwarantować sobie spokój i nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Każda spośród nas jest oryginalna, w kontrakcie z czym z dolegliwościami radzi sobie na nasz możliwość. Dolegliwości ciążowe u każdej kobiety będą były zupełnie inaczej, jednak do popularnych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy zauważysz ich znaną obecność o innej sile nasilenia, niezwłocznie poinformuj o tym własnego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Koszalin
0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x