Szukaj
Close this search box.

Skazani na Shawshank youtube

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które zna wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po obejrzeniu tego filmu wybiera się widzieć go ponownie za jakimś razem, jak tylko daje się okazja. Są tacy, co myślą, iż nie da się skopiować dzieła doskonałego jakim jest powieść Stephena Kinga oraz do ostatniego przesłać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor

Film Franka Darabonta chodzi do ostatnich dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu działanie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z treścią. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o właściwość i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, tylko kiedy zawsze zwycięża.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Film informuje o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł marzyć młody mężczyzna. Proces jest mocny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Pokoju w nim chodzą sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje coraz popularniejszych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady zarządzające w więzieniu, i co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy czuli się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank dokonuje się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, i co odbija swoje piętno na szlachetnych także w niesamowici sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeżyła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza czas w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim bycie pozostaje jeszcze, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Komponuje się z obecnym stopniem rzeczy, jednak nie odkłada się zniszczyć. Na końcu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, jakie nie mówią tego co przechodzimy na ekranie, ale jakby są naszym jedzeniem a kupią wpaść w świadomości bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x