Szukaj
Close this search box.

skąd europa importuje ropę naftową i gaz ziemny

Znaleziony temat: skąd europa importuje ropę naftową i gaz ziemny

Skąd Europa importuje ropę naftową i gaz ziemny?

Europa to kontynent, który w dużej mierze korzysta z surowców energetycznych z zewnątrz. Ropa naftowa i gaz ziemny są jednymi z najważniejszych surowców energetycznych, które importuje się do Europy. Gdzie dokładnie znajdują się źródła tych surowców?

Najwięcej ropy naftowej importuje się z krajów Bliskiego Wschodu. Są to przede wszystkim Arabia Saudyjska, Iran, Irak i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Europie importuje się również ropę z Rosji i Norwegii. Co ciekawe, Rosja jest jednym z największych dostawców ropy naftowej dla Europy, chociaż stosunki dyplomatyczne między Rosją a niektórymi krajami europejskimi są dość napięte.

Gaz ziemny to kolejny ważny surowiec energetyczny, którego Europa importuje z zewnątrz. Najwięcej gazu ziemnego importuje się z Rosji. Inne źródła to Norwegia, Algieria i Katar. Gaz ziemny jest szczególnie ważny dla Europy, ponieważ jest jednym z najczystszych paliw kopalnych i w związku z tym stanowi alternatywę dla węgla.

Jak widać, Europa jest bardzo zależna od importu surowców energetycznych, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny. Dlatego też tak ważne jest, aby szukać alternatywnych źródeł energii i rozwijać technologie umożliwiające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko uzależnienia od dostawców z zewnątrz i zadbać o środowisko naturalne.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: skąd europa importuje ropę naftową i gaz ziemny

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x