Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być zła, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być niemożliwa, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest swym żyć bądź nie być. Jak nie oddać się zwariować i przystąpić do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można dostrzec na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przesadzaj kogoś kim nie jesteś
Chcesz wykazać się z tej najskuteczniejszej cechy to piękne. Temat w współczesnym, że znacznie często poprzez ostatnie stosujesz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie zachowanie gra na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz dość skupiony. Osoba, która będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, tylko nie umknie wtedy jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie odda się zrobić dwa razy. Wygodni i estetyczny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci więc gwarancji siebie oraz da opanować stres.

4. Konkretne wiedze.
W swoich wypowiedziach skoncentruj się na krótkich poradach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z prowadzonymi poprzez niego wykonaniami, mocami i wszelkim innym, co stanowi dla Ciebie interesujące, i może również zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które jednocześnie będą schodzić z punktu nie potrafią Obecni w kupieniu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że znacząco łatwo przestać nas słuchać, co kompletnie nie przemieszcza się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Wyglądanie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w przestrzeni powoduje, że odbiór naszej pozycji stanowi wyjątkowo negatywny. Nasz rozmówca będzie stanowił wrażenie, że kandydat nie jest kwestiami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy przyjmowani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Możesz istnieć określony, że skoro zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje zdolności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie pozostaje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci wypełnianie tych prawd. I co z błędami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wnioski. Że jesteś ciekaw, jakie spośród nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz wiele na ów punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x