Szukaj
Close this search box.

Programowanie w domu z dzieckiem.

Programowanie w domu z dzieckiem.

Doczekaliśmy się czasów, w których nauka programowania dawno wyszła z założeń nauk ścisłych, przeznaczonych dla dorosłych informatyków, a weszła w obszary elementarnej edukacji. Coraz więcej dzieciaków chce programować! Widzą, jak ciekawe mogą być takie zajęcia pozalekcyjne, jak i zdają sobie sprawę z ich potencjału. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że dziecko mające dostęp do Internetu zauważa na każdym kroku, jak mocno poszukiwani są programiści, w tym tacy co tworzą choćby gry komputerowe i aplikacje mobilne. Tak jak kiedyś kosmonauta czy policjant, programiści gier i aplikacji stają się dla dzieciaków marzeniem w ich ścieżce dorosłej kariery.

Czy każde dziecko może programować?

Jasne. Nie ma konkretnych cech i umiejętności, które decydują o tym, czy ten konkretny mały pasjonata nadaje się na kurs programowania dla dzieci, czy nie. Programowanie jest tak wszechstronną dziedziną, że każdy znajdzie w nim niszę dla siebie i swoich zdolności. Największym problemem, przed jakim stoją rodzice, są co najwyżej możliwości finansowe i czasowe. Nic straconego, zawsze możemy zacząć od nauki programowania w domu, wspólnie z naszym dzieckiem.

Kurs programowania dla dzieci online.

Nie trzeba od razu stawiać na płatne warsztaty programowania dla dzieci, tym bardziej, jeżeli przeszkodą w rozpoczęciu nauki kodowania są przeszkody finansowe. W Internecie można odnaleźć wiele stron i platform, a także wersji demo różnego rodzaju aplikacji, wspomagających rozwój programistycznej pasji u malucha, który z różnych powodów nie może przystąpić do kursu stacjonarnego. Wśród nich można wymienić takie jak Code Academy czy Tynker. Są to świetne platformy, na których każdy może zacząć swoją koderską przygodę, świetnie sprawdzające się do rodzinnego spędzania czasu przed komputerem.

Co dalej?

Możliwości nauki programowania w domu, razem z dzieckiem na pewno są, ale czy jest to wartościowe? Na początek na pewno, głównie dla rodziców, którzy nie są pewni tego, czy kurs programowania dla dzieci będzie czymś, co na dłużej zainteresuje młodego słuchacza. Jeżeli okaże się to jego pasją i czymś, do czego ma smykałkę, warto jednak przemyśleć opcję z mentorską opieką specjalistów. Zawsze można zapisać dziecko to jednej ze szkół programowania oferującej naukę programowania dla dzieci i młodzieży jedną ze szkół w Łodzi jest np. Zaprogramowani.com .

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x