Szukaj
Close this search box.

Pogrzeby dostępne w zakładach rodzaje

Pogrzeby dostępne w zakładach rodzaje

Usługi pogrzebowe świadczone są przez niezliczone wieki w dziejach ludzkości. Od dawien dawna praktykowane były obrzędy polegające na godnym pożegnaniu bliskich osób. Zmieniały się formy i rodzaje obrzędów, zwyczaj pozostał. Przyjrzyjmy się popularnym rodzajom pogrzebów, proponowanym przez zakłady pogrzebowe.

Rodzaje ceremonii – pogrzeby Szczecin

Najczęstszym podziałem jest ten, w jaki sposób dochodzi do pochowania zmarłej osoby. Może to być pogrzeb ciała w trumnie lub pochowanie prochów w urnie. Ten pierwszy rodzaj zwany jest pogrzebem tradycyjnym. Sposób nadal dominuje na polskich cmentarzach, jednak kremacja zyskuje na popularności. Niektóre osoby, szczególnie starsze życzą sobie, aby po śmierci pochowano je w trumnie. Jest to dla nich ważne, z tego powodu iż myślą, że pogrzeb tradycyjny jest bliższy wyznawanej przez nich wierze chrześcijańskiej. Jest to mylne stwierdzenie, gdyż już wiele lat temu Kościół Rzymskokatolicki uznał kremację za równą pogrzebowi tradycyjnemu formę pogrzebu. Prawo Kanoniczne wyraźnie mówi, że dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy czy wskrzeszone ma być ciało, które zostało pochowane czy skremowane.

Metoda pochówku – w trumnie czy w urnie?

To co wyróżnia te dwie formy pogrzebowe, to sposób pochowania ciała. Pogrzeb tradycyjny zakłada złożenia ciała w trumnie w grobie ziemnym lub grobowcu. W przypadku pogrzebu kremacyjnego, uzyskane w procesie kremacji prochy, złożone zostają w urnie, a ta pochowana będzie w grobie urnowym, grobie ziemnym lub w kolumbarium – specjalnej niszy ściennej.

Pogrzeb należy do tego rodzaju uroczystości, podczas których niezbędna jest osoba, która zajmie się prowadzeniem ceremonii. Zależnie od wybranego rodzaju pogrzebu, może to być duchowny lub Mistrz Ceremonii świeckich. W Polsce większość organizowanych pogrzebów jest zgodna z wyznaniem Rzymskokatolickim. Osobą odpowiedzialną jest wtedy ksiądz katolicki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprowadzić duchownego innego wyznania. Dla osób nieutożsamiających się z żadną religią, wyborem jest obecność Mistrza Ceremonii. Doświadczony mówca o nieprzeciętnej charyzmie, wygłosi mowę pogrzebową, w której opowie o tym jakim człowiekiem była osoba zmarła.

Uroczysty charakter pogrzebów

Pogrzeb, niezależnie od wybranego rodzaju, musi być uroczysty. Jest to moment smutny, ale szczególnie istotny w życiu, każdego z nas. Ostatnie pożegnanie bliskiej nam osoby, członka rodziny, przyjaciela, współpracownika, itp. to moralny obowiązek. Dlatego również tak ważny jest właściwy wybór wykonawcy pogrzebu. Bardzo wiele zależy od zakładu pogrzebowego, który będzie odpowiedzialny za ceremonię. Dobrze jest zrobić rozeznanie, jednak śmierć bliskiej osoby często spada na nas nagle i zwyczajnie nie mamy czasu ani sił, żeby przeglądać oferty. Zakłady pogrzebowe Szczecin przygotowują oferty dopasowane do potrzeb Klientów. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja zakładu pogrzebowego. Najlepiej jest, jeśli znajduje się on przy danym cmentarzu. Pozwala to na łatwiejsze załatwienie formalności związanych z organizacją pogrzebu. Kolejnym istotnym szczegółem jest kompleksowość oferty usługowej. Im więcej kwestii organizacyjnych da się załatwić w jednym miejscu tym jest to wygodniejsze, a nierzadko i tańsze rozwiązanie. To co dla wielu osób może być decydujące, to opinie jakie wystawili Klienci danej firmie z branży pogrzebowej. Często można się z nich dowiedzieć sporo informacji z pierwszej ręki, od zadowolonych lub niezadowolonych Klientów.

O usługach pogrzebowych można wiele powiedzieć. Najczęściej informacje te dotyczą podziału na rodzaje wykonywanych pogrzebów. Również można się dowiedzieć nieco o specyfice danego rodzaje pogrzebu. Dobrym rozwiązaniem, jest także pomóc w znalezieniu najlepszego zakładu, który sprosta naszym wymaganiom. Oferty salonów branży pogrzebowej są na tyle zróżnicowane, że przy mniejszym lub większym wysiłku powinno się trafić na taki zakład, który zdecydujemy się wybrać.

https://www.orkus.com.pl/uslugi-pogrzebowe/ceremonie-pogrzebowe.html

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x