Patryk Vega Plagi Breslau Wolin gdzie obejrzeć?

Premiera filmu zrobiła się 14 grudnia 2018 roku na budowach Showmax. Patryk Vega – sam spośród najbardziej dobrych polskich reżyserów, twórca takich obrazy jak wielki „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka korzystniejsza niż śmierć”, tym zupełnie przedstawił coś całkowicie innego.

Patryk Vega Plagi Breslau Stargard gdzie obejrzeć?

 

W obsłudze produkcji znalazły się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły filmu jest nowy Wrocław. W mieście tym myśli do dużych morderstw. Każdego dnia o tej samej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w zły sposób kolejną ofiarę. Jak się okazuje kobiety te stanowią zawsze lekarstwa na sumieniu, a wymiar prawdzie jest w związku do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, zabierająca się w pracę Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa te są dziełem samej oraz tej samej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do ustalenia tożsamości seryjnego mordercy jest spokojne zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w którego rolę dodaje się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do ostatniej myśli Iwoną Bogacką – graną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle delikatne i trudne śledztwo, w jakim to wyjaśnień starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (głównego miejsca wydarzeń). Otwiera się wyścig z okresem, nikt nie chce przyjąć do drugich zbrodni.

Film niestety – na placu Polski – nigdy nie dotarłem na ekrany kin. Jak mówi reżyser – Patryk Wega – nie że do ostatniego osiągnąć gdyż kina nie są w stopniu zgodzić się na pozycję gdzie ten jedyny film jest przekazywany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, wymagają one wyłączności na podstawa do malowania pracy w okresie czterech miesięcy od pierwszej premiery filmowej. Aby film mógł stanowić wydzielany w kinach powód ten wymaga być dokonany. W ostatnim kierunku nie jest żadnych negocjacji. Film musi być poświęcony dla nich na wyłączność przez konkretny czas.

Opinia o wyświetlaniu filmu wyłącznie na budowach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z perspektywie odtwarzania pracy na salach kinowych i byłą świadomą decyzją. Jak sądzi sam Patryk Vega – zobaczyli oni wtedy trend – wyświetlanie obrazów na budowach internetowych staje się coraz dużo rozpowszechnione. Patrzą w współczesnym wielki potencjał. Patryk Vega ma także, iż stanowi wówczas jechanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Stargard gdzie obejrzeć?

Jak radzi Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w problemie dla Telemagazynu – „Najbardziej zależało mi na tym, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, i jaka jest zdecydowanie inna niż ja a wtedy wszystko co pisałam do ostatniej pory […] Jestem tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w ostatnią treść zaś w ostatnią bohaterkę, no a tworzę nadzieję, iż to więcej będzie dla mnie jakiś przyczynek do drugich ciekawych ról, jakie są inne niż te, z których stanowię świetna do ostatniej chwile.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Stargard gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest realny do ustalenia w polskich domowych kinach, praca ta przedstawiana istnieje na salach kinowych na gruncie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i dodatkowo na obszarze Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten traktowany jest jako dobrze wykonany – część spośród widzów widzi go zbyt spektakl noszący w napięciu do indywidualnego końca. Mówią, iż jest w nim bardzo dynamiczna akcja i popularna fabuła. Z dodatkowej strony znajdziemy i większość osób prowadzącą uwagę na mniejszy montaż czy też niższą jakość, niż w poprzednich produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Stargard gdzie obejrzeć?

Jak radzi sam Patryk Vega w problemie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to dokładnie nowy Vega. W współczesnym obrazie nie ma wielowątkowości właściwej dla moich ostatnich filmów. Nie narzeka również mieszania gatunków. Więc jest zawsze czysty thriller, w których co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w rozwoju filmu jest kilkadziesiąt więc widzowie do tego okresu nie są w stopniu wykombinować gdy ta historia się skończy. Jest obecne łatwo czysty dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Stargard gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o