Szukaj
Close this search box.

Oświetlenie lead Allegro Barwice

Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Planujesz swoje mieszkanie, budujesz dom, robisz remont swojego pokoju? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została założona dana dziedzina? Szukasz dobrych pomysłów, jak niskim nakładem kosztów uzyskać zaskakujące efekty? Więc świetnie, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Polanów

Czym w ogóle jest metoda LED?

Mimo, że tylko z kilku, kilkunastu lat technologia LED na pewne zagościła w blokach, zatem jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, oraz do przemysłowej produkcji diody LED weszły tylko w latach 60. Swój efekt mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która bardzo przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie emitowała światło na etapie 100-watowej żarówki żarowej! Więc nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

Dlatego nawet mimo sporo wyższej stawki za sztukę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Obecnymi okresy dużą popularnością zajmują się tzw. taśmy LED. Czym są? To naturalne, giętkie taśmy, do jakich przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są niesamowicie dobre w montażu i dodają piorunujące efekty wizualne względem architektury mieszkań zaś nie tylko. Co dobre, mieszkają w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre modele mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich dobre sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Polanów

Które są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym wpływem na wykonanie oświetlenia LED jest łatwa wymiana wszystkich żarówek w mieszkaniu. Dzięki temu wydatki zużywanej energii elektrycznej spadną! Chociaż nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki świetnie się doświadczą w sukcesu oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może korzystać prąd z chęci słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, zaś w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Polanów

Świetnym pomysłem jest ponad umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. Toż pewne rozwiązanie do wielkości niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub małych łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy pomieszczenie będzie optycznie czekało na ważniejsze. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, dlatego bez przeszkód ważna je składać w otoczeniu wełny mineralnej używanej do ocieplenia sufitu. Nie można tego powiedzieć o nowych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Polanów

Jadnak najbardziej wszechstronnym zastosowaniem dla dosłownie każdej powierzchni jest użycie taśm LED! Sekretem na prawdziwe ich pomieszczenie jest montaż w znaczeniu, w jakim nie widać źródła światła, ale widać samo światło, dzięki czemu w mieszkaniu panuje dobra atmosfera. Świetnym pomysłem jest zamontowanie takiego podświetlenia na przypadek w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (gdy jest taka możliwość), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, gdyż wtedy dziś tam zazwyczaj gromadzi się czas z gośćmi. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako świetny przyrząd do kieliszka wina, jednak przy zastosowaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie przebywało na ścianie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory jak w właściwej dyskotece. Wystarczy dodać do tego muzykę i bogata impreza gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla wszystkiego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, a może szukasz nowatorskich podejść do swojego mieszkania? Ciekawym projektem jest zakup okręgu wykonanego z możliwego materiału, ważne jest natomiast, żeby jego mieszkanie było poziome i duże, nie zaokrąglone i wąskie. Dlaczego? We tłu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy powieli się ten program i da koła w otoczeniu ścian albo sufitu – wynik będzie piękny! Świetnym pomysłem jest również podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło wybierało się z ściany ściany.

Trzeba natomiast wiedzieć, że głównym ograniczeniem w użytkowaniu metod LED jest niezależna wyobraźnia. Dzięki niej wolno stworzyć naprawdę dużo dobrych konstrukcji, które przykują uwagę jest, a co więcej, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Polanów

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x