Szukaj
Close this search box.

ostrów tumski we wrocławiu

Znaleziony temat: ostrów tumski we wrocławiu

Ostrów Tumski we Wrocławiu – przewodnik dla turystów

Ostrów Tumski to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu. Znajduje się on na wyspie na rzece Odrze, niedaleko od centrum miasta. To miejsce pełne zabytków i historii, które przyciąga turystów z całego świata.

Jeśli planujesz zwiedzanie Ostrów Tumski, warto wiedzieć, co konkretnie warto zobaczyć. Przede wszystkim trzeba odwiedzić Katedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – to najcenniejszy zabytek na Ostrowie. Katedra została wybudowana w XI wieku i zachwyca pięknymi malowidłami i rzeźbami. To jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego we Wrocławiu.

Innym miejscem, które warto zobaczyć na Ostrowie Tumskim, jest Archikatedra pw. św. Marii Magdaleny. To jeden z największych kościołów we Wrocławiu, którego historia sięga VIII wieku. Zachwyca swoją architekturą i bogatą dekoracją wnętrza.

Na Ostrowie Tumskim warto również odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, które znajduje się w budynku dawnej plebanii przy Katedrze św. Jana Chrzciciela. To miejsce, gdzie można poznać historię Ostrowa Tumskiego i Wrocławia, a także zobaczyć cenne zbiory sztuki sakralnej.

Podczas zwiedzania Ostrowa Tumskiego warto zwrócić uwagę na piękne uliczki i kamienice, które znajdują się na wyspie. To idealne miejsce na romantyczny spacer i zdjęcia.

Ostrów Tumski we Wrocławiu to miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu. To pełne historii i piękna miejsce, które zachwyci każdego turystę.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ostrów tumski we wrocławiu

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x