Szukaj
Close this search box.

Najpopularniejsze kierunki na ferie zimowe.

Najpopularniejsze kierunki na ferie zimowe.

Najpopularniejsze kierunki na zimowe ferie to nadal kurorty narciarskie. Oczywiście, jeśli jesteście miłośnikami białego szaleństwa, trudno będzie przekonać was do alternatywnego spędzenia ferii, ale postaramy się to zrobić. Może w tym roku, zamiast taplać się w brudnym śniegu i stać w kilometrowych kolejkach do wyciągów oraz mocno nadszarpnąć swój budżet wybierzecie zupełnie inny kierunek. Jaki? Kierunek słońce i ciepłe morze. Plusem egzotycznych wyjazdów w cieplejsze rejony zima jest także wymiar ekonomiczny, Możemy więc zwiedzić wymarzony kraj i doładować baterie za naprawdę niewielkie, a przynajmniej mniejsze pieniądze niż w letnich miesiącach. Oto kilka naszych propozycji.

Najpopularniejsze kierunki na ferie zimowe.

Egipt

Zdecydowanie najtańsze oferty wyjazdów zimowych znajdziemy w tej destynacji. Co prawda Egipt jest przygotowany do przyjmowania turystów przez cały rok, jednak zimą oferty są tańsze i turystów jest znacznie mniej. Dlatego możemy bez tłumów cieszyć się ofertami foteli, szczególnie jeśli wybieramy się z dziećmi (aquaparki, animacje). Zima mamy tu zagwarantowane słonce, ale komfortową temperaturę powyżej 22 stopni, ale nie mordercze letnie upały.

Teneryfa

Słoneczna destynacja przez cały rok, jedna z najprzyjemniejszych Wysp Kanaryjskich. Zimą na Teneryfie można spędzić urlop za połowę ceny obowiązującej latem, a cała infrastruktura hotelowa działa podobnie.

Kenia

Egzotyka i nowoczesność, tętniące życiem miasta, dzikie krajobrazy sawanny, safari i przybliżenie kultury Masajów. Dodatkowym atutem wyjazdu zimą, a nie latem, poza niższymi kosztami jest fakt, że w sezonie naszej zimy w Kenii jest pora sucha i ilość komarów w tym czasie jest znikoma

Kuba

Rum, cygara, wspaniała muzyka i serdeczni ludzie. Warto wybrać się na Kubę nie tylko z uwagi na jej naturalne piękno, ale też niezwykły klimat. Poza plażami nad lazurowym morzem karaibskich warto zwiedzić Hawanę i kolonialny Trynidad.

Tajlandia

Tajlandia jest kolejnym kierunkiem, który lepiej odwiedzać zimą. Gdy u nas jest zimno i ponuro, w Tajlandii jest sucho i ciepło. W Tajlandii bardzo wiele znajdziemy interesujących turystę rzeczy. Przede wszystkim wspaniałą, bogatą i egzotyczną kulturę. Stupy i świątynie niemal na każdym kroku, a ruiny pradawnych miast mają niesamowity klimat. W dżungli żyje wiele plemion mniejszości etnicznych, każde ze swoją oryginalną kulturą i zwyczajami. Niektóre z nich można odwiedzić.
Wielkim plusem Tajlandii są plaże, ciepły klimat oraz tropikalna przyroda.

Alpy

Może jednak nie chcecie rezygnować z uroków białego szaleństwa, ale zamiast zatłoczonych górskich zjazdów, które nie imponują długością, wolicie szerokie stoki, gdzie sam zjazd może trwać nawet kilkadziesiąt minut? W takim razie doskonałym wyborem będą Włoskie lub Szwajcarskie Alpy. Wyjazd w tamtejsze szczyty górskie będzie z pewnością droższy, ale jeśli podliczymy stosunek ceny do zysków i atrakcji, jakie jesteśmy w stanie znaleźć w Alpach, to warto rozważyć tę opcję. Zwłaszcza kiedy jesteśmy doświadczonymi narciarzami i zjazd z niewielkiej góry nie jest dla nas ani wyzwaniem, ani frajdą.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x