Mediolan – co warto tu zobaczyć?

Mediolan - co warto tu zobaczyć?

Kuszące licznymi atrakcjami i cennymi zabytkami, są Włochy krajem bardzo chętnie odwiedzanym przez polskich turystów. Znane biura podróży kuszą ciekawymi ofertami wypraw, a w turystycznych katalogach wczasy na włoskich wybrzeżach pojawiają się regularnie. Warto jednak pamiętać, że Włochy to kraj niezwykle różnorodny, zatem i wycieczki po jego najciekawszych ośrodkach miejskich mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. W gronie tych miast, w których z pewnością warto się zatrzymać, ważne miejsce zajmuje Mediolan. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Mediolan to przede wszystkim bardzo ważny ośrodek gospodarczy, a symbolem tego miasta stały się…zakupy. Pełen sklepów i butików Mediolan przyciąga zatem miłośników mody i tych, dla których pasaże handlowe same w sobie są nie lada atrakcją. Błędem jest jednak zakładanie, że wczasy w rejonie Mediolanu to idealna propozycja tylko i wyłącznie dla tych, którzy kochają zakupy. Biura podróży wiedzą przecież doskonale, że w tym mieście czekają i inne atrakcje. Jakie? Wycieczki po Mediolanie to świetna oferta dla wszystkich miłośników sztuki. Ogromnym powodzeniem cieszy się tu Pinakoteka Brera, którą urządzono w murach pałacu z XVIII wieku.

Główną atrakcją są tu obrazy Rafaela i Caravaggia – dzieła sztuki, które skutecznie przyciągają tu turystów z całego świata. Inną propozycją dla turystów zwiedzających Mediolan będzie wizyta na zamku Sforzów. To zabytek z XV wieku, który do dziś urzeka swym obronnym charakterem oraz ciekawą przeszłością. Nie brak też na terenie Mediolanu cennych zabytków sakralnych, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują katedra oraz kościół Santa Maria delle Grazie, znany głównie z „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda. W czasie wycieczki po Mediolanie warto też zajrzeć do romańskiej bazyliki św. Ambrożego, którą wzniesiono nad grobami św.

Gerwazego i Protazego. Co jeszcze można zobaczyć w Mediolanie? Biura podróży, które często organizują wycieczki po jego terenie, zwracają uwagę na wyjątkową atmosferę tego miasta oraz na jego malowniczość. Piękne budowle, liczne kontrasty – oto czynniki, dzięki którym to miasto jest wyjątkowym punktem na planie państwa włoskiego.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x