Szukaj
Close this search box.

Lombard Biały Bór

lombard warszawa

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w stopniu przekazywać środki finansowe głowom w potrzebie, które będą zależały takowe środki dostać w zmian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Czaplinek

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest pracą angażującą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Ciekawostką jest źródło nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na której zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w komisie może zyskać każdy, nawet osoba, która nie ma zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, i nawet ma sprawę komorniczą i słabą historię kredytową BIK. Pożyczka udzielana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (widać wtedy być samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest materiałem opierającym się na przepisach wprowadzonych w Kodeksie cywilnym, określającym zawieranie transakcji na swobodnej zasadzie. Umowa ta stanowi zbliżona do umów pożyczkowych z ostatnią przecież różnicą, że zwrot takiej pożyczki jest zabezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa zdana jest z dwóch części:

– pierwsza połowa umowy z lombardem zawiera warunki udzielanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem i okres spłaty pożyczki,
– pozostała grupa lombardowej umowy określa sposób, w jaki dana pożyczka jest zabezpieczona (czyli w tej części bierze się opis „rzeczy ruchomej”, która stoi pod tam w lombardzie upoważniając tym jedynym właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do potencjalnej sprzedaży problemu w postaci gdy pożyczka nie zostanie dana we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W przypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w pierwszej kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić drugiej części umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Ważną rolą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając umowę z właścicielem lombardu, przebywa na samego uprawnienia do sprzedaży tej sytuacji.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi dysponować odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w stopniu przekazywać środki finansowe głowom w potrzebie, które będą zależały takowe środki dostać w zmian za oddanie rzeczy ruchomej pod zastaw. Inną istotną sprawą jest zabezpieczenie kanału zbytu przedmiotów wychodzących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest ciężkie ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie punktu w zmian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej korzystają z możliwości zawarcia, z konsumentem, umowy opartej na aukcji rzeczy. Polega zatem na ostatnim, że kobieta chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zmian za sprawa ruchomą, przenosi własność do ostatniej dziedzinie bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odejściu z normy i po zapłacie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Od dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w postaci kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uznawane za akcje będące instytucjami pożyczkowymi. Stosuje się z ostatnim potrzebę prowadzenia działalności w sytuacji prawnej odpowiadającej przepisom – czy dana organizacja winna być firmą akcyjną bądź ponad firmą z niską odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie krótszy niż 200 000 złotych.

Istotne stanowi zatem, iż umowa kupna/ sprzedaży z założeniem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej warunki jej nie dotyczą.

Jakie trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie regulują w niepowtarzalny i podobny sposób wszystkich sprawy połączonych z zachowaniem lombardu. Przy zakładaniu takiej prac rzuca się jedynie ogólne przepisy wprowadzone w Kodeksie cywilnym, które przywiązują się z firmami pożyczkowymi. W kontraktu z ostatnim, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy nawet wpisów do każdych rejestrów. Potrzebne będzie jedynie zarejestrowanie działalności gospodarczej albo jak bardzo wspomniano założenie firmy z niską odpowiedzialnością/ akcyjnej, w sukcesu kiedy będą zawierane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy sklep wymaga odpowiedniej lokalizacji, zaś w szczególności lombard. Warto pochylić się nad tą materią i znacznie nastawień do sytuacji. Zamożne i mocne dzielnice nie będą tu dobrym wyborem, bardziej trafne mogą zaprezentować się dzielnice kumulujące duże skupiska wszystkich posiadających niskie lub złe dochody. Wybór lokalu nie jest oznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca trzyma w tej roli wolną rękę. Należy mieć jedynie o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca wykonywania prac ze względu na zwiększone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników oraz nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana posiadała minimalną wiedzę powiązaną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i była smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność myśl o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Inne formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta rozszerza praca powiązaną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede wszystkim udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności gospodarczej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa taż nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w zasięgu 77 w podobnych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• prac połączonej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacje od tradycyjnej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji realizujemy w CEIDG (działalności gospodarcze i firmy cywilne) albo w KRS (tu przyznajemy się w przypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych lub same komandytowych.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x