Szukaj
Close this search box.

Leczenie kanałowe Zakopane

Leczenie kanałowe Zakopane

Leczenie kanałowe (inaczej endodoncja) pozwala na zachowanie nawet bardzo zniszczonych zębów, bez konieczności ich ekstrakcji i niweluje zagrożenie rozwoju poważnych zakażeń, które mogą być niebezpieczne dla całego organizmu. Mówiąc o leczeniu kanałowym, mamy na myśli oczyszczenie kanałów korzeni zębowych oraz komory zęba z chorej miazgi, która uległa nieodwracalnemu zapaleniu w związku z długo nieleczoną lub nieskutecznie leczoną próchnicą. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologiom i bardzo precyzyjnym narzędziom, którymi posługują się doświadczeni stomatolodzy z Centrum stomatologii Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem.

Na czym to polega?

Wewnątrz zęba znajdują się komora i kanały, a w nich miazga zęba (potocznie nazywana nerwem). Kiedy dojdzie do zainfekowania miazgi, np. przez głęboki ubytek próchnicowy, niezbędne okazuje się leczenie endodontyczne. Należy wówczas usunąć oraz wypłukać zakażone bakteriami tkanki i dokładnie wypełnić gutaperką system kanałów.

Jest to skomplikowany zabieg, w przypadku którego od dokładności i precyzji wykonania zależy przyszłe utrzymanie zęba oraz brak dolegliwości bólowych. Dawniej zęby leczone kanałowo z upływem czasu ciemniały i przebarwiały się. Teraz takiego problemu już nie ma, bo zęby, które się przebarwiły po leczeniu endodontycznym, można rozjaśnić lub wybielić.

Leczenie kanałowe może się odbywać w znieczuleniu miejscowym, które nie wymaga specjalnego przygotowania, lub w znieczuleniu ogólnym, w przypadku którego konieczne jest dostarczenie przez Pacjenta aktualnych wyników badań ogólnych i zakwalifikowanie przez anestezjologa do narkozy. Każdy przypadek leczenia wymaga wizyty wstępnej w naszej klinice.

W Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem leczenie kanałowe odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Umożliwia on lekarzowi dokładne oczyszczenie i wyleczenie chorego zęba. Dzięki precyzyjnym narzędziom, nowoczesnym technologiom i wieloletniemu doświadczeniu leczymy nawet najtrudniejsze przypadki.

Odbudowa w zakresie użytego materiału i wielkości jest różna, w zależności od rodzaju leczonego zęba. Często w przypadku leczenia zębów trzonowych, z dużym wypełnieniem, należy je pokryć koroną protetyczną.

Medical Clinic Podhale Art Zakopane – Centrum stomatologii. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą placówką: Zakopane, ul. Chramcówki 7, tel. 18 265 74 27.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x