Kuracje kosmetyczne na dłonie z użyciem parafiny

Kuracje kosmetyczne na dłonie z użyciem parafiny

Wykonywanie zabiegów parafinowych na dłonie wiąże się z niewieloma przeciwwskazaniami. Po taką kurację gabinetową można też sięgnąć o każdej porze roku – nie tylko zimą czy jesienią. Warto jednak pamiętać o tym, że w salonach kosmetycznych wykorzystuje się przede wszystkim okluzyjne właściwości tej substancji. Do osiągnięcia widocznego efektu pielęgnacyjnego niezbędne są dodatkowe produkty kosmetyczne.

Kuracje kosmetyczne na dłonie z użyciem parafiny

Dbanie o kondycję dłoni najlepiej rozpocząć już w warunkach domowych. Pomogą w tym zarówno różnego rodzaju kremy oraz balsamy, jak i nawet niektóre produkty spożywcze, m.in. peelingi przygotowywane na bazie oliwy z oliwek, cukru i soku z cytryny. Niekiedy jednak skóra w okolicach dłoni staje się tak sucha i spierzchnięta, że konieczne okazuje się zastosowanie profesjonalnej kuracji kosmetycznej, np. zabiegu parafinowego. Na czym konkretnie polega taki rytuał pielęgnacyjny i jakich rezultatów można oczekiwać po jego przeprowadzeniu w salonie urody?

Przebieg zabiegu parafinowego

Jakie działania kryją się pod nazwą „zabieg parafinowy na dłonie”? Taki rytuał pielęgnacyjny polega na wykonaniu szeregu czynności, których celem jest poprawienie kondycji skóry w tych okolicach. Podczas zabiegu kosmetolog nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji i przeprowadza delikatny peeling, ale też nakłada różnego typu preparaty ze składnikami aktywnymi. Może to być np. serum na dłonie i paznokcie, które będzie zawierało kompleks kwasów AHA i PHA. Dopiero tak „przygotowany” obszar zabiegowy jest kilkukrotnie zanurzany w parafinie podgrzanej do odpowiedniej temperatury (aż do momentu powstania grubej powłoki na skórze). Ponadto, w takim rytuale często stosuje się rękawice, które dodatkowo podtrzymują wytworzone ciepło. Natomiast na koniec zabiegu kosmetolog usuwa parafinę oraz wmasowuje w dłonie pozostałości po preparacie ze składnikami odżywczymi.

Nawilża, zmiękcza i regeneruje skórę dłoni

Zabieg parafinowy jest polecany praktycznie każdej osobie, która boryka się z problemami skóry w okolicach dłoni. Istnieje bowiem niewiele przeciwwskazań do skorzystania z tej kuracji kosmetycznej. Przeszkodę będą jednak stanowiły następujące czynniki: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, egzema, osteoporoza bądź naruszenie ciągłości skóry.

Kuracje kosmetyczne na dłonie z użyciem parafiny

Niemniej, jeżeli kosmetolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, po przeprowadzeniu tego typu zabiegu można liczyć na dogłębne nawilżenie i usunięcie miejscowego przesuszenia naskórka. Co więcej, kuracja z zastosowaniem parafiny i preparatów ze składnikami odżywczymi wygładza i zmiękcza skórę w okolicach dłoni, niweluje niewielkie przebarwienia oraz poprawia kondycję paznokci. Dodatkową zaletą jest zaś fakt, że po wykonaniu zabiegu powstaje bariera ochronna, która zwiększa odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych i podrażnienia.

Pojedyncze spotkanie lub seria wizyt w salonie

Liczba spotkań, podczas których kosmetolog przeprowadzi rytuał z parafiną oraz składnikami odżywczymi, będzie zależna od rodzaju i stopnia zaawansowania niwelowanych problemów. W niektórych przypadkach już jedna wizyta pozwala na przywrócenie skórze w okolicach dłoni odpowiedniego nawilżenia i gładkości. Jeżeli jednak niekorzystne zmiany w tym obszarze będą rozległe, niezbędne mogą się okazać dodatkowe spotkania. Wykonuje się je w odstępach wynoszących około 7 dni – aż do momentu przywrócenia skórze zdrowego i pięknego wyglądu.

Warto też wspomnieć o tym, że zabiegi parafinowe stanowią często jedną z metod, po które sięga się w bardziej złożonych terapiach kosmetycznych. W usuwaniu niedoskonałości występujących w okolicach dłoni sprawdza się też m.in. fotoodmładzanie IPL.

Materiał udostępniony przez gabinet Qclinique w Warszawie.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x