Kochamy podróże – Egipt

      Brak komentarzy do Kochamy podróże – Egipt

Kto z nas nie marzył o zobaczeniu piramid? Kiedyś były to tylko marzenia. W ostatnich latach podróże po całym świecie stały się się czymś naprawdę osiągalnym. Wyjazd do Egiptu na wypoczynek lub zwiedzanie jest dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Egipt

Egipt to miejsce narodzin jednej z najstarszych cywilizacji na Ziemi. Wyjeżdżając do Egiptu znajdziemy się w kraju wielkiej różnorodności. Z jednej strony piramidy, nieopisanej urody wody Nilu, a z drugiej Sahara czy zachwycająca rafa koralowa.

Najpiękniejsze rejony Egiptu, które turysta powinien zwiedzić to przede wszystkim: piramidy egipskie, Dolina Królów, Giza, Kair, Góra Synaj czy Teby Zachodnie. Jeśli decydujemy się na wypoczynek, to nie ma lepszego miejsca. Bardzo ciepła woda, jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie i nowoczesna infrastruktura hotelowa powodują, że Egipt jest odwiedzany przez miliony turystów z całego świata.

Niestety ostatnie ataki terrorystyczne i dość zmienna sytuacja polityczna w kraju, spowodowały spadek zainteresowania tym kierunkiem.

Co oprócz tego powinniśmy wiedzieć przed wyruszeniem do Egiptu? Przede wszystkim musimy uważać na wodę. Ta z kranu nie nadaje się ani do picia, ani nawet do płukania zębów. Używać należy tylko butelkowanej, a ze względu na wysokie temperatury, musimy bardzo dużo pić wody. W czasie postu zwanego tutaj ramadanem, nie powinniśmy pić alkoholu i palić papierosów w miejscach publicznych. W Egipcie bardzo łatwo o zatrucie pokarmowe, aby tego uniknąć, należy bezwzględnie przestrzegać zasad higieny.

Owoce i warzywa przed spożyciem zawsze trzeba bardzo dokładnie umyć. Ze względu na konflikty polityczne, nie powinniśmy tego kraju zwiedzać na własną rękę. Kurorty wypoczynkowe są bezpieczne i nic nam w nich nie grozi. Podróże wynajętym samochodem mogą być niebezpieczne. Bardzo popularne w Egipcie jest palenie sziszy, czyli orientalnej fajki wodnej, to zwyczaj bardzo rozpowszechniony w tym kraju.

Warto też pamiętać o tak zwanym bakszyszu, czyli dawaniem drobnej zapłaty za okazaną uprzejmość. Jeśli dodamy to tego wspaniałą kuchnię egipską, ich wspaniałe pszenne pieczywo czy wegetariański odpowiednik kebabu, czyli falafel to mamy dowód na to, jak różnorodnym krajem jest Egipt. Warto go poznać i spełnić swoje marzenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o