kiedy przysługuje bon turystyczny

Znaleziony temat: kiedy przysługuje bon turystyczny

Bon turystyczny – kiedy przysługuje i jak go wykorzystać?

Bon turystyczny to jeden z elementów tarczy antykryzysowej, którą wprowadził rząd w związku z pandemią COVID-19. Jest to świadczenie finansowe o wartości 1000 zł, które można wykorzystać na cele turystyczne w Polsce. Ale kiedy przysługuje nam bon turystyczny i jak go wykorzystać?

Kto ma prawo do bonu turystycznego?

Bon turystyczny przysługuje wszystkim pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, z wyjątkiem urzędników państwowych i samorządowych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych. Aby otrzymać bon, trzeba być zatrudnionym na dzień 31 marca 2021 r. oraz otrzymywać wynagrodzenie nie wyższe niż 30-krotne minimalne wynagrodzenie za pracę.

Jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać na wybrane usługi turystyczne w Polsce, takie jak noclegi, wyżywienie, bilety wstępu na atrakcje turystyczne, wypożyczenie sprzętu sportowego czy usługi przewodnickie. Ważne, żeby wybierając ofertę, zwrócić uwagę na miejsce, w którym świadczone są usługi, ponieważ bon turystyczny może być wykorzystany tylko na terenie Polski.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Aby skorzystać z bonu turystycznego, warto przejrzeć oferty różnych usług turystycznych i wybrać tę, która nas interesuje. Następnie, trzeba skontaktować się z danym miejscem i potwierdzić, że akceptują bon turystyczny. W przypadku wyjazdu, warto zabrać ze sobą dokument potwierdzający prawo do bonu turystycznego, który otrzyma się od pracodawcy.

Podsumowanie

Bon turystyczny to dobry sposób na wyjazd wakacyjny w Polsce, szczególnie w czasie pandemii, kiedy zagraniczne wakacje są utrudnione. Ważne, aby wiedzieć, kiedy przysługuje nam bon turystyczny i jak go wykorzystać. Warto przejrzeć oferty usług turystycznych i skontaktować się z danym miejscem przed wyjazdem, żeby potwierdzić akceptację bonu.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy przysługuje bon turystyczny

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x