Szukaj
Close this search box.

Karma dla psiej mamy – jaka powinna być?

Karma dla psiej mamy - jaka powinna być?

Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu matki i dziecka. Wiemy, jak to wygląda w przypadku ludzi. Można sobie teraz wyobrazić, jaki wysiłek podejmuje organizm suczki, która rodzi 6, a nawet 12 dzieci jedno po drugim. Samo wydanie na świat szczeniąt to połowa sukcesu. Właściciel, poza pielęgnacją maluchów, powinien się także odpowiednio zająć ich mamą.

 

Zdrowa dieta przyspiesza rekonwalescencję

Psia mama, która podjęła ogromny wysiłek w rodzeniu szczeniąt, początkowo będzie odmawiać pokarmu. Suczka musi dojść do siebie. Trudno na początku ją odciążyć, ponieważ nie powinno się odbierać szczeniaków od matki, jednak trzeba ją obserwować. Początkowo suczka powinna chcieć się napić wody, a z czasem nabierze też ochoty na jedzenie. Poród to nie koniec suczej męki. Szczeniaki, będą przez jakiś czas pobierać od niej spore dawki mleka. To także jest męczące, zwłaszcza, gdy dzieciaków jest cała gromada. Należy jednak pamiętać, że natura wie, co robi. Karmienie piersią przyspiesza rekonwalescencję po porodzie.

Po kilku dniach wspomóż psią mamę

Po kilku dniach można już próbować trochę bardziej ingerować w pomoc nad opieką nad szczeniakami. Zmęczona suczka nie powinna radykalnie protestować, jeśli zna i ufa swojemu właścicielowi. Można doglądać szczeniaki czy wszystkie są zdrowe, czy jedzą pokarm matki. W razie czego, pomagać niektórym przystawać do brodawki. Wtedy też można zająć się samą suczką, podając jej odpowiedni pokarm. Najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym pożywieniem dla wszystkich psów jest karma bezzbożowa, natomiast możesz także rozejrzeć się za karmami dedykowanymi dla psich mam. Pamiętaj jednak, by sięgać tylko po karmy od sprawdzonych producentów.

Karmy tanie są zazwyczaj kiepskiej jakości. To taki psi fast food, który raczej nie powinien być podawany żadnemu psu, a już z pewnością nie psiej mamie. Suczka po porodzie potrzebuje lekkostrawnego, ale pożywnego pokarmu, dzięki któremu szybciej odzyska siły. W końcu zdrowa dieta to jeden z czynników przyspieszających rekonwalescencję, a to, z czym organizm zmaga się po porodzie można właśnie tak nazwać.

 

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

 

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x