Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Pompy ciepła cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż pozwalają bardzo dużo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i warto je wybierać. Najlepsze pompy mogą sprawdzać się bardzo dobrze i postawienie na takowe będzie dawało znakomite rezultaty. Rachunki za ogrzewanie ulegną dzięki postawieniu na takie urządzenia bardzo wyraźnemu obniżeniu. Pompy mogą występować jednak w różnych wersjach. Najtańsze są pompy powietrzne. Przedstawiamy zatem czy warto je wybierać i jak radzą sobie z dostarczaniem ciepła w okresie zimowym.

Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?
Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Sprawność określona w specyfikacji

W przypadku każdej oferowanej na rynku pompy ciepła udostępniane są jej parametry techniczne, które pozwalają na określenie jak pompa poradzi sobie w niskich temperaturach. Producenci najczęściej sprawnością przedstawiają w formie parametru COP. Jest on przy tym przedstawiany dla pewnego zakresu temperatur. Warto zatem zwrócić uwagę na te parametry. W przypadku pomp powietrznych najlepiej wybierać takie, które wykazują się możliwie najwyższą sprawnością. Daje to gwarancje tego, że nawet przy niskich temperaturach zimą nadal będziemy mogli korzystać z tego właśnie sposobu dostarczania ciepła co jest naprawdę bardzo istotne i bardzo ważne.

Niższa efektywność w okresie zimowym

Pompy powietrzne z uwagi na to, że są zasilane powietrzem zewnętrznym zimą produkują zdecydowanie mniej energii cieplnej. Dlatego też w wielu układach zimą są one wspomagane przez klasyczny piec, który daje możliwość dostarczania ciepła. W takich układach sterownik wybiera to źródło ciepła, które w danym momencie jest bardziej ekonomiczne. Dzięki temu również można się cieszyć bardzo tanim ogrzewaniem konkretnej przestrzeni.

Podsumowanie

Zimą zatem pompy powietrzne nadal mogą dostarczać ciepło, ale należy pamiętać o tym, że ich efektywność zdecydowanie spada. Najlepiej zatem w taki sposób przygotować układ, aby był on wspomagany przez inne źródło ciepła. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie stałej temperatury w konkretnym mieszkaniu i warto zainteresować się takimi właśnie rozwiązaniami. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które pomoże w dopasowaniu idealnego układu ogrzewania, który będzie ekonomiczny, a zarazem dostarczy odpowiednie ilości energii.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x