Szukaj
Close this search box.

Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Pompy ciepła cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż pozwalają bardzo dużo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i warto je wybierać. Najlepsze pompy mogą sprawdzać się bardzo dobrze i postawienie na takowe będzie dawało znakomite rezultaty. Rachunki za ogrzewanie ulegną dzięki postawieniu na takie urządzenia bardzo wyraźnemu obniżeniu. Pompy mogą występować jednak w różnych wersjach. Najtańsze są pompy powietrzne. Przedstawiamy zatem czy warto je wybierać i jak radzą sobie z dostarczaniem ciepła w okresie zimowym.

Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?
Jak zachowują się pompy powietrzne zimą?

Sprawność określona w specyfikacji

W przypadku każdej oferowanej na rynku pompy ciepła udostępniane są jej parametry techniczne, które pozwalają na określenie jak pompa poradzi sobie w niskich temperaturach. Producenci najczęściej sprawnością przedstawiają w formie parametru COP. Jest on przy tym przedstawiany dla pewnego zakresu temperatur. Warto zatem zwrócić uwagę na te parametry. W przypadku pomp powietrznych najlepiej wybierać takie, które wykazują się możliwie najwyższą sprawnością. Daje to gwarancje tego, że nawet przy niskich temperaturach zimą nadal będziemy mogli korzystać z tego właśnie sposobu dostarczania ciepła co jest naprawdę bardzo istotne i bardzo ważne.

Niższa efektywność w okresie zimowym

Pompy powietrzne z uwagi na to, że są zasilane powietrzem zewnętrznym zimą produkują zdecydowanie mniej energii cieplnej. Dlatego też w wielu układach zimą są one wspomagane przez klasyczny piec, który daje możliwość dostarczania ciepła. W takich układach sterownik wybiera to źródło ciepła, które w danym momencie jest bardziej ekonomiczne. Dzięki temu również można się cieszyć bardzo tanim ogrzewaniem konkretnej przestrzeni.

Podsumowanie

Zimą zatem pompy powietrzne nadal mogą dostarczać ciepło, ale należy pamiętać o tym, że ich efektywność zdecydowanie spada. Najlepiej zatem w taki sposób przygotować układ, aby był on wspomagany przez inne źródło ciepła. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie stałej temperatury w konkretnym mieszkaniu i warto zainteresować się takimi właśnie rozwiązaniami. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które pomoże w dopasowaniu idealnego układu ogrzewania, który będzie ekonomiczny, a zarazem dostarczy odpowiednie ilości energii.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x