Jak wybrać odpowiednie centrum konferencyjne?

Jak wybrać odpowiednie centrum konferencyjne?

Zorganizowanie konferencji czy innego eventu służbowego (np. szkolenia) nie jest sprawą łatwą. Osoba odpowiedzialna za przygotowania musi sprawdzić i ustalić wiele elementów. Jednak zanim krok po kroku zacznie planować się całe wydarzenie, najważniejsze jest znalezienie na nie odpowiedniego miejsca. Na co zwrócić uwagę wybierając idealne centrum konferencyjne?

Jak zdecydować o wyborze miejsca na konferencję?

Lokalizacja takiego wydarzenia jest bardzo istotna – i co ważne w nie każdym przypadku sprawdzi się to samo miejsce, pod uwagę trzeba wziąć cel takiego służbowego spotkania i jego charakter . Na krótkie, szkolenie warto wybrać salę w środku miasta, do której będzie można szybko i wygodnie dojechać. Na dłuższą i ważną konferencję biznesową najlepsze będzie zaś centrum konferencyjne na obrzeżach lub poza miastem, najlepiej w otoczeniu pięknych krajobrazów. Takie miejsce sprawi, że uczestnicy nie będą męczyć się w miejskim hałasie, a lokalizacja „na uboczu” pozwoli im na swobodny i spokojny udział w wydarzeniu oraz na miłe korzystanie z czasu wolnego.

Centrum konferencyjne – kryteria wyboru

Przygotowując konferencję, na uwadze trzeba mieć to, że jest ona ważnym elementem kreowania wizerunku firmy. Stąd też wybrane centrum konferencyjne i jego wygląd, będą niejako wizytówką działalności przedsiębiorstwa. Znaczenie będzie mieć zarówno widok za oknem, jak i to jak prezentuje się sam budynek. Jego walory estetyczne będą istotne jeśli chodzi o pierwsze wrażenie oraz o ostateczną ocenę całego wydarzenia. Wśród kryteriów wyboru takiego miejsca, bardzo duże znaczenie ma standard sali: musi mieć ona odpowiedni rozmiar, estetyczny wystrój wnętrza i musi mieć zachowany porządek (oraz wrażenie ogólnej czystości). Uwagę trzeba zwrócić również na umeblowanie (i możliwość jego mobilności, m.in. przestawiania krzeseł), a także na oświetlenie (naturalne i sztuczne). Mile widzianymi elementami odpowiedniego centrum konferencyjnego jest sprawnie działająca klimatyzacja, a także bezproblemowy dostęp do wyposażenia takiego jak: projektory multimedialne, ekrany, sprzęt audiowizualny, łącze internetowe, odtwarzacze DVD oraz CD.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x