Szukaj
Close this search box.

Jak przedłużyć życie drukarki?

Jak przedłużyć życie drukarki?

Urządzenia drukujące na stałe wpisały się w przestrzeń domową czy biurową. Drukarki ułatwiają życie i zdecydowanie przydają się często i w różnych okolicznościach. Jednak urządzenia te, jak każde inne zasilane prądem nie powinny być wystawiane na złe warunki atmosferyczne i przechowywane w bezpiecznym miejscu. Co jednak w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy drukarki na pustyni lub na Arktyce? Z pomocą przychodzi pancerna drukarka od rosyjskiego producenta.

Atramentówka do zadań specjalnych

Jak przedłużyć życie drukarki?
Jak przedłużyć życie drukarki?

UDC-C3 – bo tak nazywa się ten model, jest drukarką stworzoną przez rosyjskiego producenta JSC LENPOLIGRAFMASH z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Urządzenie zbudowane jest z aluminium i waży ok. 30 kg. Dzięki temu, że pod pancerną obudową kryje się cały mechanizm, z urządzenia można korzystać przy zewnętrznej temperaturze od -10 do 40 °C.

Do tej pory producent zasłynął również z innych niezniszczalnych urządzeń takich jak pendrive, lampy energooszczędne, czy drukarki liniowe. Ponadto producent wypuścił do sprzedaży wielofunkcyjne urządzenie termiczne – USP. Maszyna posiada zintegrowany skaner i amortyzację. Wszystkie te urządzenia znajdą zastosowanie w naprawdę ekstremalnych warunkach i z powodzeniem sprawdzają się na stacjach badawczych w najodleglejszych zakątkach świata.

Aby drukarka dłużej służyła

Wracając jednak do drukarek, z których korzystamy w domowym zaciszu lub w pracy, aby uczynić je niezniszczalnymi i aby służyły nam jak najdłużej, warto zastosować się do kilku zasad. Jak tłumaczy Wojciech Bombrych – serwisant drukarek ze sklepu drtusz.pl najczęstszą przyczyną serwisowania drukarek jest niewłaściwa ich eksploatacja. Bardzo często zdarza się, że we „wnętrzu” drukarki zgłoszonej do naprawy znajdują się przeróżne drobne przedmioty: monety, koraliki, listki kwiatów. One z kolei, zaklinowane w drukarce powodują jej awarię. Warto więc pamiętać, by urządzenie stało w miejscu, w którym nie będzie ryzyka dostania się niechcianych elementów do środka. Trzeba wybrać też taką powierzchnię, na której urządzenie będzie stało stabilnie i nie było narażone na działanie słońca.

Serwisant przypomina też o regularnym korzystaniu z drukarki w przypadku urządzeń atramentowych w celu przedłużenia świeżości tuszu. Sporadyczne korzystanie z drukarki atramentowej może spowodować wyschniecie wkładu. Oprócz tego nie należy wyłączać z zasilania drukarek, które mają system automatycznego czyszczenia głowicy. Uniemożliwienie urządzeniu samooczyszczenia zdecydowanie skraca jego żywotność. Częstą, a zdecydowanie złą praktyką jest próba czyszczenia drukarek laserowych sprężonym powietrzem. Powoduje ona przenoszenie pyłu na lustro drukarki, odpowiadające za bezawaryjne korzystanie z urządzenia tłumaczy ekspert.

Podsumowanie

O ile zatem nie dysponujemy ciekawostką technologiczną, jaką z pewnością jest urządzenie z fabryki JSC LENPOLIGRAFMASH, warto zawczasu zadbać o sprzęt drukujący. Przestrzeganie kilku zasad eksploatacji pozwoli dłużej korzystać z urządzenia. W przypadku awarii jednak warto zawsze zwrócić się do sprawdzonego serwisu, niż na własną rękę próbować naprawić problem.

drtusz.pl

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x