Szukaj
Close this search box.

Jak kupić porządne buty narciarskie?

Jak kupić porządne buty narciarskie?

Zakup odpowiednich i dobrze dobranych butów narciarskich może stanowić nie lada wyczyn. Aby ułatwić sobie to żmudne zadanie, należy trzymać się kilku kluczowych rozwiązań i elementów, których nie powinno zabraknąć w tego typu obuwiu. Jak dobrać odpowiednie buty narciarskie? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego buty narciarskie są istotne?

Większość osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, nie zdaje sobie sprawy, jak ważnym elementem stroju są odpowiednie buty. Pamiętamy o ciepłej i porządnej kurtce, skupiamy się na doborze desek, kasku i gogli, zostawiając na samym końcu zakup obuwia. Nie brakuje również narciarzy, którzy wypożyczają ten rodzaj sprzętu bezpośrednio na stoku. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Korzystanie z wypożyczalni jest przede wszystkim mało higienicznie. Nie mamy pewności, kto przed nami zakładał obuwie i czy w ostateczny sposób zadbano o ich wyczyszczenie. Choroby stóp mogą uprzykrzyć każdy wyjazd. Pozostając przy tej kwestii, należy również pamiętać, że nie mamy gwarancji na idealnie dopasowane do naszej stopy obuwie. Lekko za luźne lub ciasne buty, mogą spowodować nieprzyjemne kontuzje i otarcia.
Z tego względu, jeżeli planujesz kontynuować amatorską karierę narciarza, zaopatrz się we własne obuwie.

Zakup butów narciarskich

Bez względu na to, czy kupujesz buty narciarskie w sklepie online, czy korzystasz ze stacjonarnego sklepu, w trakcie zakupów powinieneś trzymać się kilku podstawowych kryteriów. W pierwszej kolejności pamiętaj o tym, że cena sprzętu rośnie proporcjonalnie do jego jakości. Oszczędzanie na specjalistycznym sprzęcie nie ma sensu. Weź pod uwagę, że obuwie będziesz użytkował najczęściej kilka razy do roku. Dobrze zaimpregnowane potrafi służyć latami, ale pod warunkiem, że sprzęt będzie wysokiej jakości.

Kolejną kwestią jest odpowiedni rozmiar. Jeżeli masz wątpliwości, czy długość buta jest odpowiednia, możesz poradzić się sprzedawcy. Najważniejszy jest Twój komfort, który później przełoży się na jazdę po stoku. Model powinien być również adekwatny dla naszego wieku i płci. Męskie buty narciarskie posiadają zazwyczaj inny design od damskich. Ostatnia kwestia dotyczy dodatkowego ocieplenia wewnątrz produktu. Jeżeli planujesz wyjazd do mroźnych kurortów, wybierz cieplejszą opcję obuwia.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x