Szukaj
Close this search box.

Ginekologia estetyczna – zadbaj o swój intymny komfort

Ginekologia estetyczna – zadbaj o swój intymny komfort

Zabiegi ginekologii estetycznej zyskują coraz większą popularność także w Polsce. Czym dokładnie jest ginekologia estetyczna i jakie ma zastosowanie?

Ginekologia estetyczna – zadbaj o swój intymny komfort

Podczas gdy medycyna estetyczna skupia się na poprawie wyglądu twarzy oraz ciała pacjentów i pacjentek, ginekologia estetyczna jest skoncentrowana na jednym z obszarów ciała kobiet – narządach płciowych.

Ginekologia estetyczna jest nowym działem medycyny estetycznej, ale również w jej skład wchodzi chirurgia plastyczna, która pozwala na uzyskanie estetycznego dla pacjentki wyglądu narządów płciowych, a tym samym na poprawę jej samopoczucia.

Wygląd narządów płciowych można zmienić

Nie każda kobieta jest zadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych, w szczególności warg sromowych większych i mniejszych. Ich określony wygląd może być przyczyną kompleksów, problemów w podejmowaniu aktywności seksualnej, może prowadzić do obniżonego poczucia własnej wartości.

Problemy z wyglądem narządów płciowych u kobiet mogą być zarówno wynikiem przebytego porodu, ale również mogą być konsekwencją menopauzy, przebytych chorób lub po prostu określonej budowy okolic intymnych, która wynika z genetyki.

W takich właśnie przypadkach rozwiązaniem może być ginekologia estetyczna, która jako chirurgia plastyczna okolic intymnych, wspierana przez medycynę estetyczną, pozwala na zmianę wyglądu narządów płciowych kobiet.

W gabinetach oferujących zabiegu w zakresie ginekologii estetycznej można korzystać z różnych usług skupionych na poprawie wyglądu okolic intymnych.

Dostępne zabiegi ginekologii estetycznej:

  • wypełnienie i ujędrnienie warg sromowych większych
  • labioplastyka (plastyka zewnętrznych narządów płciowych)
  • plastyka pochwy
  • laserowa rewitalizacja pochwy
  • plastyka łechtaczki
  • powiększenie i wyeksponowanie punktu G
  • odtworzenie błony dziewiczej
  • nacięcie błony dziewiczej

Powyższe zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy. Są również poprzedzone odpowiednimi konsultacjami lekarskimi i badaniami.

Większość z nich opiera się na interwencji chirurgicznej, czyli są to zabiegi inwazyjne, ale część z nich jest podobna do zabiegów medycyny estetycznej, na przykład połgają na wykorzystaniu urządzeń laserowych, kwasu hialuronowego wstrzykiwanego cienkimi igłami w miejsce zabiegowe.

Najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej

Najczęściej przeprowadzane zabiegi ginekologii estetycznej koncentrują się na wyglądzie warg sromowych mniejszych oraz większych u pacjentek. Mogą być one zbyt duże, nadmiernie wystające, wiotkie. Nietypowy wygląd warg sromowych może nie tylko być powodem kompleksów, ale również mogą one przeszkadzać w uprawianiu sportów czy podczas seksu.

W takich przypadkach stosuje się zabiegi chirurgii plastycznej, które pozwalają na wymodelowanie kształtu warg sromowych u kobiet, a tym samym na poprawę codziennego komfortu.

Kobiety po ciąży często decydują się również na zabiegi plastyki pochwy, która może stać się nadmiernie rozciągnięta, zmniejszając doznania płynące z seksu. W tym przypadku lekarz wykonuje zabieg mający na celu przywrócenie wyglądu narządu sprzed porodu. W rezultacie zbliżenia seksualne dają więcej przyjemności zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

Pacjentki, którym zależy na poprawie doznań płynących z życia seksualnego decydują się również na zabiegi skoncentrowane na punkcie G. Najczęściej stosuje się wtedy procedurę polegającą na ostrzykiwanie go kwasem hialuronowym, co pozwala na jego uwypuklenie i tym samym na polepszenie wrażeń płynących z jego stymulacji.

Gdzie skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Aktualnie zabiegi w ramach ginekologii estetycznej prowadzone są przede wszystkim przez prywatne kliniki medyczne działające na terenie całego kraju. Najczęściej są to placówki, które prowadzą również usługi w zakresie takim jak chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna.

Znalezienie odpowiedniej kliniki medycznej oferującej zabiegi ginekologii estetycznej jest kluczowe dla bezpieczeństwa, komfortu oraz zadowolenia z efektów zabiegów.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Magnuccy Estetyka i Medycyna z Katowic.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x