gdzie we wrocławiu można wykorzystać bon turystyczny

Znaleziony temat: gdzie we wrocławiu można wykorzystać bon turystyczny

„Bon turystyczny we Wrocławiu – gdzie i jak go wykorzystać?”

W obliczu pandemii COVID-19 wiele osób zdecydowało się na wakacje w kraju. Aby zachęcić do podróży, rząd wprowadził bon turystyczny o wartości 1000 zł. Pytanie jednak brzmi, gdzie i jak można go wykorzystać we Wrocławiu?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że bon turystyczny można wykorzystać jedynie u zarejestrowanych organizatorów turystyki oraz w obiektach noclegowych, które są zarejestrowane w systemie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na szczęście we Wrocławiu jest wiele takich miejsc, które warto odwiedzić.

Jeśli chodzi o noclegi, to warto zwrócić uwagę na hotele i apartamenty w samym centrum miasta, takie jak Hotel Monopol, The Granary – La Suite Hotel czy Qubus Hotel Wrocław. Są to miejsca nie tylko komfortowe, ale również zlokalizowane w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych.

Jeśli zaś chodzi o atrakcje turystyczne, to we Wrocławiu jest ich mnóstwo. Warto zacząć od Starego Miasta z piękną Rynkiem i kolorowymi kamienicami, a następnie udać się na Wyspę Piasek, gdzie znajduje się katedra św. Jana Chrzciciela oraz Ostrów Tumski z katedrą św. Marii Magdaleny.

Nie można również zapomnieć o jednym z symboli miasta – krasnalach. Te małe pomarańczowe postaci można znaleźć na całym Starym Mieście i stanowią one wyjątkową atrakcję dla turystów.

Po intensywnym zwiedzaniu warto zrelaksować się w jednej z wrocławskich restauracji, takich jak Kurna Chata, gdzie serwowane są tradycyjne dania kresowe czy też w kultowej wrocławskiej knajpce – Złoty Osioł.

Podsumowując, wykorzystanie bonu turystycznego we Wrocławiu jest możliwe w wielu miejscach, zarówno podczas noclegu, jak i zwiedzania oraz jedzenia w restauracjach. Warto jednak pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu, czy dany obiekt lub organizator turystyczny jest zarejestrowany w systemie CEIDG.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie we wrocławiu można wykorzystać bon turystyczny

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x