Szukaj
Close this search box.

gdzie polska eksportuje węgiel

Znaleziony temat: gdzie polska eksportuje węgiel

„Gdzie Polska eksportuje węgiel? Poradnik dla zainteresowanych”

Eksport węgla stanowi jedno z najważniejszych źródeł dochodu w Polsce. W 2019 roku nasz kraj wyeksportował aż 46,5 milionów ton tego surowca, co stanowiło ponad 80% całkowitej produkcji. Gdzie trafiają te wielkie ilości węgla?

Najwięcej węgla z Polski trafia do naszych sąsiadów: Niemiec, Czech i Słowacji. To właśnie tam znajdują się największe odbiorcy naszego węgla. Według danych z 2020 roku, Niemcy kupiły od nas ponad 13 milionów ton węgla, a Czechy i Słowacja po około 9 milionów ton.

Nieco mniejsze ilości węgla z Polski trafiają do krajów Dalekiego Wschodu, takich jak Korea Południowa, Japonia czy Indie. W 2020 roku Korea Południowa kupiła od nas ponad 3 miliony ton węgla, a Japonia i Indie po około 2 miliony ton.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że Polska eksportuje węgiel także do krajów europejskich poza naszymi sąsiadami. W 2020 roku Włochy kupiły od nas ponad 3 miliony ton węgla, a Turcja i Rumunia po około 1,5 miliona ton.

Jak widać, Polska eksportuje węgiel do wielu różnych krajów na całym świecie. Jest to ważne źródło dochodu dla naszego kraju, ale jednocześnie może budzić kontrowersje z powodu negatywnych skutków ekologicznych wytwarzania energii z węgla. Warto więc szukać alternatywnych źródeł energii, które będą bardziej przyjazne dla naszej planety.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie polska eksportuje węgiel

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x