Szukaj
Close this search box.

Gadżety samochodowe, które ułatwią podróż

Gadżety samochodowe, które ułatwią podróż

Jazda samochodem może być dla niektórych bardzo uporczywa. Ciągnie się w nieskończoność i zwyczajnie nudzi. Ciągle patrzymy za okno, a krajobraz się nie zmienia. Czy jest jednak możliwość, żeby uprzyjemnić sobie taką podróż? Zapraszam do lektury artykułu, którego temat: „Gadżety samochodowe przedatne w podróży”. Co warto zabrać ze sobą w podróż samochodem?

Nawigacja to podstawa!

Już dawno odeszliśmy od tradycyjnych papierowych map. Żeby się im przyjrzeć, trzeba było wysiadać z samochodu i rozkładać je na masce. A to i tak nie było gwarantem sukcesu, bo taką mapę zawsze można było źle zinterpretować, obrócić na złą stronę i przez to pojechać w zupełnie innym kierunku, niż planowaliśmy. Był to duży kłopot, który już na szczęście nas nie dotyczy. Większość ludzi zamieniła tradycyjne mapy na nawigację samochodową. Jest to bardzo wygodna opcja, bo dzięki niej problem pojechania złą drogą w zasadzie zupełnie zniknął. Co prawda, nadal możemy źle skręcić, ale urządzenie zaraz nas o tym poinformuje, albo znajdzie zupełnie inną trasę, dopasowaną do drogi, którą obraliśmy. W dodatku nawigacja ma komunikaty głosowe, dzięki którym nie musimy wysiadać z auta, żeby sprawdzić drogę.

Gadżety samochodowe, które ułatwią podróż

 

Oblicza ona też pozostałą trasę i informuję nas o radarach. Jakby tego było mało, możemy ustawić w niej dowolny głos, więc nawigować nas może nawet sławny aktor albo prezenterka telewizyjna. Tak naprawdę w obecnych czasach bardzo ciężko jest obyć się bez nawigacji. Jeśli nie mamy osobnego urządzenia do tego celu, korzystamy z usług nawigacyjnych w naszym telefonie komórkowym. Ciężko byłoby dojechać gdziekolwiek bez niej.

Wygoda dla kierowcy i pasażerów

Kiedy jedziemy w dłuższą trasę, zwykle stajemy się w końcu strasznie obolali. Siedzenie ciągle w jednej pozycji, bez odpowiedniego oparcia dla karku i szyi może skutkować urazami. Dlatego warto zaopatrzyć się w poduszkę na kark. Jest to rodzaj rogala, który zakłada się na szyję i dzięki temu kark jest znacznie mniej narażony na urazy. Jeśli nosi go pasażer, może on dzięki niemu uciąć sobie drzemkę. Nie ma nic gorszego, niż spanie w samochodzie bez poduszki. Budzimy się wtedy jeszcze bardziej zmęczeni i obolali, niż wcześniej. Taki rogal na kark załatwi ten problem. Uprzyjemni on podróż zarówno pasażerom, jak i kierowcy. Wiele osób nie wyobraża sobie dłuższych tras bez tego typu poduszki.

Gadżety samochodowe, które ułatwią podróż

 

Warto zadbać o dobry podkład muzyczny

Nie da się ukryć, że obecnie w radiu leci więcej reklam, niż muzyki. Może to być niesamowicie irytujące, gdy jedziemy gdzieś dalej. Ja osobiście nienawidzę jechać w dłuższą trasę i słyszeć po raz dziesiąty tą samą reklamę. Ile można? Dlatego właśnie dobrze jest zadbać o to, żeby w samochodzie była możliwość puszczenia własnej muzyki. W wielu autach jest wejście na płyty CD, ale szczerze mówiąc, mało kto już z nich korzysta. Wszyscy słuchają muzyki przez internet, więc fajnie by było móc podłączyć swój telefon do samochodowego radia.

Zwykle wystarczy kabel USB, który podłączamy w odpowiednim miejscu, ale w starszych samochodach nie ma takich możliwości. Wtedy należy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę. Wystarczy wszystko podłączyć i już można cieszyć się własną muzyką w podróży. Nie ma nic lepszego, niż możliwość słuchania ulubionych piosenek podczas podróży samochodem. Trzeba tylko uważać, żeby pasażerowie nie pokłócili się o to, jaka piosenka powinna zostać puszczona!

Gadżety samochodowe, które ułatwią podróż

 

To już wszystko, co mam do powiedzenia na temat: „Gadżety samochodowe przedatne w podróży”. Oczywiście jest ich o wiele więcej, wystarczy poszukać.

Artykuł powstał we współpracy z Parkingiem Modlin P7.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x