Szukaj
Close this search box.

Ferie zimowe. Jak spędzić ten czas?

Ferie zimowe. Jak spędzić ten czas?

Gdy zbliżają się ferie zimowe, rodzice zastanawiają się, jak zorganizować czas swoim pociechom. Gdzie dzieci mogłyby pojechać? Jakie rodzaje obozów gwarantują aktywne spędzanie czasu i gry zespołowe? I czy takie wyjazdy są bezpieczne? Podpowiadamy, na jakie kolonie zimowe warto zwrócić uwagę.

Ferie zimowe. Jak spędzić ten czas?
Ferie zimowe. Jak spędzić ten czas?

Obozy sportowe

Jedną z popularniejszych form wypoczynku dla młodych osób są obozy sportowe. Można jednak pójść o krok dalej i zamiast ferii zimowych poświęconych jeździe na nartach lub snowboardzie poświęcić je na inną aktywność sportową. Nie brakuje kolonii, które oferują miłośnikom aktywności sportowej wypoczynek połączony z częstymi i wymagającymi treningami. Dzieci i nastolatkowie spędzą wspólnie czas, skupią się na sporcie i oderwą na chwilę swoje myśli od szkolnej rzeczywistości. Kolonie zimowe w połączeniu z wybraną dyscypliną sportową mogą być świetną formą doładowania energii na kolejne miesiące nauki. Twoje dziecko lubi spędzać aktywnie czas i najchętniej nie schodziłoby z boiska lub kortu? Pod okiem profesjonalistów będzie nie tylko bezpieczne, ale i satysfakcjonująco spędzić swój czas.

Obozy taneczne

Twoje dziecko od lat chodzi na lekcje tańca? A może wreszcie chciałoby spróbować swoich sił na parkiecie i szukasz dla niego najlepszej kolonii? Możemy znaleźć oferty dla dzieci, które już od wielu lat szlifują swoje zdolności na parkiecie jak i dla nastolatków, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił. Obozy różnią się nie tylko stopniem zaawansowania uczestników, ale i rodzajem tańca. Dzięki temu osoby, które uwielbiają jazz znajdą coś dla siebie na obozie tanecznym poświęconym temu gatunkowi. Zupełnie inne oczekiwania będą miały dzieci, które na co dzień ćwiczą hip-hop, a jeszcze inne nowicjusze, którzy chcieliby wypocząć, a przy okazji nauczyć się podstawowych kroków w tańcu towarzyskim. Zimowe obozy taneczne są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować przy dźwiękach muzyki i przy okazji spróbować swoich sił na parkiecie z profesjonalnymi nauczycielami.

Obozy językowe

A może szukamy obozu językowego, który przyniesie nie tylko dobre wspomnienia, ale i wiedzę? Szukamy miejsca, w którym nasze dziecko będzie bezpieczne, ale i aktywnie spędzi czas? Wiele z obozów organizowanych jest w krajach, w których ludzie na co dzień posługują się językiem szlifowanym na wyjeździe. Daje to szansę na rozmowę z przedstawicielami takiego narodu, wsłuchanie się w ich akcent, przyjrzenie się ich codziennemu życiu. Nauka języka powinna odbywać się w połączeniu z funkcjonowaniem w kulturze danego kraju. Dlatego tak wartościowe są wszelkie kolonie zimowe, które zapewniają nie tylko naukę, ale i wypoczynek w danym miejscu. Możemy spacerować ulicami danego kraju, próbować lokalnych potraw, wybrać się do muzeum, kina, galerii. Nawet kilkudniowe „wsiąkanie” w społeczność da naszym dzieciom o wiele lepsze rezultaty i przyniesienie niezapomniane chwile.

Obozy narciarskie

Oczywiście myśląc o feriach zimowych dla dzieci wiele osób początkowo zaczyna zastanawiać się nad wyjazdem na narty. Jest to jedna z ulubionych aktywności, gdy na ziemi leży śnieg i można z niego korzystać. Ruch na świeżym powietrzu doskonale dotlenia, a dziecko, które spędzi kilka na dni na obozie narciarskim nie tylko dobrze się wybawi, ale i pooddycha rześkim powietrzem. To ważne, gdy większość dni nasze pociechy spędzają przed książkami i siedząc w szkolnych ławkach. Aktywność sportowa, wspólna zabawa z rówieśnikami na świeżym powietrzu i wyjazd pozwalają odpocząć, nawiązać cieplejsze relacje z kolegami i koleżankami i świetni się zabawić. Pod okiem instruktorów dzieci są bezpieczne i uczą się prawidłowej postawy podczas jazdy.

Obozy literackie

Twoje dziecko szuka spokoju, więc chcesz wysłać je na obóz, na którym będzie się czuło komfortowo? Obóz literacki to mały znane, ale ciekawe rozwiązanie dla moli książkowych, którzy nie czytają książek, a je połykają. Dzieci, które nie przepadają za obozami sportowymi i najchętniej przez całe ferie wyciszyłyby się w wygodnym pokoju z dobrą powieścią w ręku mogą się zainteresować taką propozycją. Takie kolonie są bardzo rozwijające. Na zajęciach dzieci uczą się podstaw edytorstwa, kreowania postaci, tworzenia fabuły, zasad poetyki. Dla osób zainteresowanych tym tematem to będzie raj na ziemi, a kolonia stanie się najlepiej spędzonym czasem, do którego dziecko będzie chciało w przyszłym roku znów powrócić.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x