Szukaj
Close this search box.

Estonia – Największe zabytki

estonia -Największe zabytki estońskiej stolicy

Estonia – Tak piękny kraj, jakim jest Estonia, od kilku sezonów jest kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez polskich turystów. Głównym celem wycieczki do tego kraju okazuje się jego stolica – Tallin. To miasto ma się czym pochwalić, a na brak atrakcji i cennych zabytków na jego terenie nie można narzekać. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu na jego terenie? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje tu zabudowa Starego Miasta.

Estonia

Zarówno Górne, jak i Dolne Miasto są obszarami idealnymi dla tych, którzy stawiają na spacery w pięknym otoczeniu. Tu niemal na każdym kroku na gości czekają historyczne uliczki i piękne budowle. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje katedra, mająca wciąż przypominać o dawnych panach miasta, czyli o Kawalerach Mieczowych. A jaki obiekt przypomina o rosyjskiej zwierzchności nad Tallinem?

Taką pamiątką jest sobór Aleksandra Newskiego, którego charakterystyczne kopuły stały się jednym z symboli miasta. Ta cerkiew może się jednocześnie pochwalić pięknym wyposażeniem, zatem jej zwiedzenie każdemu z nas dostarczy wiele radości. Tallin zachwyca też zamkiem, który powstał w okresie średniowiecza jako budowla obronna, mająca służyć Kawalerom Mieczowym. W czasie wycieczki po tallińskiej starówce warto się też przyjrzeć Wielkiej Bramie Morskiej oraz Grubej Małgorzacie – miejskiej fortyfikacji, w której murach mieści się obecnie Muzeum Morskie.

Zwiedzenie tej placówki będzie wspaniałą przygoda dla każdego miłośnika marynarki wojennej, choć i dzieje floty handlowej zostały tu zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób. Muzeum Historyczne oraz Muzeum Miejskie to kolejne atrakcje, które czekają na miłośników dawnych dziejów, z kolei dla tych, którzy cenią sobie kontakt ze sztuką, wielką przygodą może się okazać wizyta w tutejszym Muzeum Sztuki Sakralnej. To jedna z ciekawszych placówek muzealnych, jakimi może się pochwalić Estonia, a czas poświęcony na zapoznanie się z jej zbiorami z pewnością nie będzie czasem straconym.

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x