Szukaj
Close this search box.

Drabinki gimnastyczne i rehabilitacyjne do domu – dlaczego warto je mieć?

Drabinki gimnastyczne i rehabilitacyjne do domu - dlaczego warto je mieć?

Drabinki gimnastyczne i rehabilitacyjne w domu to sprzęt, jaki jest znany z wyposażenia sal gimnastycznych w szkole. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie go w swoim domu, by móc swobodnie ćwiczyć na co dzień. W ten sposób dbamy o zdrowy kręgosłup, mięśnie brzucha, nogi oraz o zdrowie i aktywność fizyczną na co dzień.

Drabinki gimnastyczne do domu – ćwicz na co dzień i zdaj o zdrowie i kondycję fizyczną!

Drabinki gimnastyczne nadają się do ćwiczeń gimnastycznych, korekcyjnych i rehabilitacji. W ten sposób mogą ćwiczyć osoby, które zmagają się z różnego typu schorzeniami kręgosłupa, typu np. skolioza i potrzebują regularnych ćwiczeń jak i osoby, które mają pracę siedzącą i z uwagi na to zależy im by na co dzień dbać o aktywność fizyczną.
Drabinki gimnastyczne montowane w domach wyglądają jak te, które znamy z sal gimnastycznych. Posiadają boki wykonane z drewna iglastego sosnowego, na które nanoszona jest warstwa lakieru, zapewniającego trwałość i długą żywotność drabinek. Szczeble wykonane są ze sklejki, która jest wytrzymała i zapewnia stabilność podczas ćwiczeń.
Ze względów bezpieczeństwa drabinki, które kupujemy w sklepach spełniają normy bezpieczeństwa, w tym normę PN-EN 12346:2001, PN-EN 913:2008 oraz DIN EN 7910.

Dlaczego warto zamontować drabinkę do ćwiczeń w swoim domu?

Drabinka to ciekawy element wyposażenia małej, domowej siłowni, dający możliwość dbania o zdrowie i kondycję fizyczną na co dzień, bez konieczności wychodzenia z domu na siłownię. Drabinki możemy przyciąć na dowolny wymiar, zależnie od wielkości i szerokości danego pomieszczenia, dlatego nie ma obaw, że nie zmieszczą się w danym pokoju. Większość z nich posiada wytrzymałość do 150 kilogramów, a niektóre nawet do 200, dzięki czemu mogą na nich ćwiczyć nawet osoby odchudzające się, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy.
Drabinki mają zastosowanie także w czasie ćwiczeń rehabilitacyjnych, kiedy np. po wypadku chcemy odzyskać pełną sprawność i niezbędne są regularne ćwiczenia, także te z zastosowaniem drabinek.

artykuł powstał we współpracy z romana.com.pl

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x