Szukaj
Close this search box.

Dobry okulista Karlino

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to jedyna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może kierować do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które kupią na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej technice.

Dobry okulista Stepnica

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który pozostaje nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Stepnica

To oczywiście poprzez nie leczona jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie dostarczana jest oraz inna soczewka, jaka zajmuje dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w ruchu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Stepnica

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z artykułu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i wyglądy, co osiągnie mu na nowo dobrze grać w ciągłym życiu. Usunięcie zaćmy może sprawić, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i etapem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze choć istnieje obecne dodatkowe, skoro nie każda wada że stać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może być również obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Stepnica

Co więcej warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych ról połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi obecne możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych sposobów tworzy bezpośrednie dane cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia też różne choroby oczu i wady wzroku, które on stanowi. Na ostatniej regule dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi uzyskać najodpowiedniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Stepnica

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x