Zdobycie certyfikatu Cambridge to przede wszystkim potwierdzenie naszych umiejętności, satysfakcja, ale i również… większe możliwości rozwojowe dla mieszkańców Warszawy.
Spis Treści
Dlaczego ważna jest znajomość języków obcych?
W dzisiejszych czasach, znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest niezwykle ważna. Coraz większa liczba osób aktywnie uczy się angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego, ze względu na ich wzrost popularności oraz możliwości, jakie nam oferują. Nie da się ukryć, że jedną z nich jest większa szansa na znalezienie zatrudnienia, możliwość pracy za granicą, a co za tym idzie – większa płaca. Poza korzyściami zawodowymi, znajomość języka obcego to również możliwość nawiązywania kontaktów z osobami innych narodowości. Wyjazd za granicę ze znajomością angielskiego sprawia, że czujemy się swobodniej, poza tym życie w dużym mieście takim jak Warszawa również skłania nas do nauki, ze względu na nieustannie przybywającą liczbę obcokrajowców.
Waga certyfikatu Cambridge
Certyfikat Cambridge to jeden z najpopularniejszych certyfikatów, jakie można uzyskać, aby potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego. Wyróżnia nas na rynku pracy, a dodatkowo zwiększa naszą atrakcyjność. Największe znaczenie znajomości języka angielskiego u kandydatów do pracy podkreślają duże zagraniczne, a także warszawskie firmy. Chcesz zajmować wysokie stanowisko? Szacuje się, że blisko 70% rekrutujących potwierdza, że certyfikat Cambridge to bardzo ważny atut brany pod uwagę podczas naboru. Kandydaci posiadający certyfikat Cambridge nie tylko osiągają własną satysfakcję, ale i również postrzegane są jako osoby ambitne i wytrwale dążące do celu. Do najbardziej cenionych i uznawanych od lat należą certyfikaty Cambridge English: First, Advanced, Proficiency. Na świecie honoruje je ponad 20 tys. instytucji. Egzaminy są organizowane według jednolitego standardu, a ich przebieg jest identyczny, niezależnie od kraju, w którym są zdawane. Istotną kwestią dotyczącą certyfikatów Cambridge jest ich termin ważności, ponieważ są ważne do końca życia. To bardzo duża zaleta, biorąc pod uwagę inne certyfikaty, których ważność utrzymuje się tylko przez określony czas. Zanim jednak się zdecydujesz, zorientuj się jaki aktualnie posiadasz poziom języka angielskiego. W internecie jest mnóstwo testów, które ukażą Twój orientacyjny poziom wiedzy. Zapisy na egzaminy trwają cały rok, a odbywają się w autoryzowanych ośrodkach na terenie całej Polski.
Gdzie w Warszawie mogę się przygotować do egzaminu Cambridge?
Decyzja o zdaniu egzaminu i uzyskaniu certyfikatu Cambridge to jedynie pierwszy krok. Przygotowanie się do egzaminu z języka angielskiego wymaga miesięcy nauki i praktyki. Szkoła językowa New Effect zlokalizowana w Warszawie jest certyfikowanym partnerem British Council przygotowującym do egzaminów Cambridge:
Young Learners dla dzieci (Starters, Movers, Flyers)
Key English Test (KET), Preliminary English Test (PET) oraz First for Schools dla młodzieży
First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English (CAE) i Certificate of Proficiency in English (CPE) dla dorosłych
Wybór pomiędzy nauką indywidualną a kursem w szkole językowej zależy od osobistych preferencji, jednak faktem jest, że większość osób czuje większą mobilizację i lepiej się przygotowuje dzięki zorganizowanym zajęciom.
Jak wygląda egzamin?
Egzamin Cambridge składa się z czterech części, opracowanych w celu sprawdzenia umiejętności w języku angielskim.
Reading and Use of English – Od kandydatów oczekuje się, że zrozumieją teksty zaczerpnięte z różnych źródeł, takich jak opowiadania, powieści czy wszelkiego rodzaju artykuły. Ta część testuje znajomość angielskiego poprzez zadania, które pokazują jak dobrze potrafisz stosować zasady gramatyki i słownictwa.
Writing – Wymaga umiejętności napisania wypowiedzi pisemnych, takich jak list, raport, recenzja czy esej.
Listening – Testuje umiejętność rozumienia szeregu mówionych materiałów, takich jak programy informacyjne, prezentacje czy codzienne rozmowy.
Speaking – Sprawdza umiejętność skutecznego komunikowania się w sytuacjach rozmowy bezpośredniej. Część ustną zdaje się z jednym lub dwoma kandydatami.