Dlaczego warto odwiedzić hotel dla dorosłych?

Dlaczego warto odwiedzić hotel dla dorosłych?

Wszyscy kochamy dzieci. Jednak wielu z nas ma taki moment w życiu, że chciałby odpocząć bez ich obecności. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam hotel dla dorosłych.

Dlaczego warto odwiedzić hotel dla dorosłych?

Ciągłe towarzystwo dzieci podczas urlopu nie zawsze sprzyja wypoczynkowi. Coraz większą popularność zyskują hotele bez dzieci, do których milusińscy nie mają wstępu. W tego typu hotelach nie obudzi nas o szóstej nad ranem płacz dziecka z sąsiedniego pokoju. Nie spotkamy dzieci biegających po korytarzu, a w hotelowym basenie nie zobaczymy tłumu maluchów, którzy skutecznie uniemożliwiają nam pływanie czy spokojne opalanie się. To miejsca dla tych wszystkich, którzy nie mają dzieci oraz dla tych, którzy już je odchowali i teraz planują cieszyć się urlopem tylko w dorosłym towarzystwie. Na całym świecie tego typu hoteli jest z roku na rok coraz więcej. Według danych z branży turystycznej liczba rezerwacji w takich miejscach w ostatnim czasie wzrosła aż o blisko dwadzieścia procent. Większość mieści się jednak w takich krajach, jak Meksyk, Dominikana, Jamajka, Hiszpania, Turcja czy Grecja, jednak hotele, do których osoby z dziećmi mają zakaz wstępu, pojawiły się także w zachodniej Europie oraz w Polsce.

Sam limit wieku w takim hotelu jest różny. Niektóre przyjmują gości powyżej szesnastego roku życia. Są i takie miejsca, gdzie pokój hotelowy może wynająć tylko osoba, która skończyła dwadzieścia jeden lat. Odmienność polityki wiekowej związana jest także z chęcią tolerowania lub nie, nastolatków, którzy potrafią być głośniejsi i bardziej inwazyjni niż dzieci. Powstają więc też takie hotele, które nastawione są tylko na osoby dorosłe czy wręcz dojrzałe. W większości jednak możemy przyjechać z nastoletnim dzieckiem, choć na próżno szukać w tego typu obiektach infrastruktury i programu rozrywkowego dla najmłodszych, a nawet średnich dzieci. Za to spotkamy tam atrakcje typu spa, animacje sportowe, kluby, kasyna czy wieczorne show.

Częstym zabiegiem jest też tworzenie poszczególnych osobnych stref, do których turyści z dziećmi po prostu nie mają wstępu. Zazwyczaj dotyczy to dużych resortów, które mają możliwość stworzenia kilku stref. Taki hotel nie będzie miał oznaczenia „children free”, jednak w praktyce, dzięki podzieleniu na strefy, gwarantuje określonej grupie gości zakwaterowanie w części dostępnej dla osób od określonego wieku. W takim przypadku musimy jedynie przy rezerwacji zadeklarować czy chcemy mieszkać w strefie przeznaczonej tylko dla dorosłych. W takim przypadku będziemy mieć do wyłącznej dyspozycji basen, restauracje, a nawet plaże. Co więcej, o ile dzieci nie będą mogły korzystać z wyszczególnionej dla nas strefy, to dorośli mają pełną swobodę dostępu do całej infrastruktury hotelowej. Mogą np. skorzystać z aquaparku czy restauracji razem z rodzinami z dziećmi. Z tego typu oferty korzystają ludzie w różnym wieku. Bardzo często znajdziemy tu pary, które spędzają swoją podróż poślubną. Także rodzice, którzy cały rok zajmują się opieką nad dziećmi oraz osoby starsze. Hotele tego typu dyskryminują jedynie najmłodszych użytkowników.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille
0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x