Denis Urubko zawiódł polskich himalaistów

Denis Urubko

Denis Urubko znany himalaista postanowił zrezygnować z wyprawy na K2. Krzysztof Wielecki, który przewodził całemu zdarzeniu wyznał, że znajomi nie chcieliby już z nim wchodzić we współpracę.

Denis Urubko

Spowodowane to jest tym, że czterdziesto cztero letni himalaista sam próbował zdobyć niedawno szczyt. Z całą pewnościom grupa poniosła straty w postaci jednej z ciekawszych osobowości, co zdecydowanie da się wszystkim we znaki.

Nasz bohater jest bowiem zarówno ciekawym człowiekiem, jak i również dobrze przygotowanym himalaistą. Urubko zdobył Koronę Himalaistów, oznacza do dokładnie tyle, że zdobył on wszystkie ośmiotysięczniki, których jest czternaście. Poza tym faktem wiadomo powszechnie, że posiada on na konie wiele innych sukcesów związanych ze swoim hobby.

Urubko wychodzi z założenia, że zimowe wyprawy powinny się odbywać do dwudziestego ósmego lutego, inni zaś są zdania, że szczyty można zdobywać do końca zimy, a konkretnie do końca zimy kalendarzowej. Tutaj mijają się oni z przekonaniami. Stąd samotnie postanowił wyruszyć na szczyt K2. Po nieudanej wyprawie podjął on decyzję, że nie będzie już brał udziału wyprawie. Nie zmienia się jednak fakt, że wyprawa się odbędzie bez Denisa Urubko.

On sam uratował ludzie istnienia.
Himalaista podczas zdobywania szczytu Gaszerbrum 2 ledwo uszedł z życiem, a konkretnie przysypany został lawą, przeżył on dzięki swojemu koledze. On sam także uratował życie himalaiście i to nie jednemu. Jemu z kolei życie zawdzięczają takie postacie jak Marcina Kaczkan, czy też Anna Czerwińska.

Polskie, pozytywne podejście do gór bardzo go urzekło i zapragnął on zostać Polakiem. Tak właśnie otrzymał polskie obywatelstwo. Niestety jednak puki co, zwiódł on Polskiech himalaistów. Jego kolejnym powodem, dla którego postanowił starać się o polskie obywatelstwo był fakt, że Polacy podchodzą do grup ludzi w sposób demokratyczny, jak więc niestety się okazało, on sam wyłamał się z tej wartości. Wielicki również w pewnym stopniu utracił relację z Urubko, jednak jak sam podkreśla, nie chciałby, aby ta przyjaźń w jakiś sposób została zniszczona.

Trener personalny online

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x