Szukaj
Close this search box.

Czym zajmuje się refleksologia?

Czym zajmuje się refleksologia?

Kiedy zaczynają się dolegliwości bólowe lub problemy z nadmiernym przemęczeniem, czy chorobliwym odczuwaniem stres, zaczyna się również poszukiwanie ich przyczyny oraz przede wszystkim sposobu, który pomoże nam złagodzić nieprzyjemne dolegliwości i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, które często mają wpływ na całe nasze życie. Zazwyczaj takie poszukiwania zaczynają się od wizyty u internisty, który potem odpowiednio kieruje nas do różnych specjalistów w zależności od rodzaju naszego problemu.

Czym zajmuje się refleksologia?

Często bywa tak, że takie leczenie trwa długo, albo mimo największych starań specjalistów nie przynosi efektów. W takich przypadkach warto zainteresować się refleksologią. Czym ona właściwie jest? Refleksologia polega na wywieraniu nacisku na odpowiednie obszary stóp oraz dłoni, a często także uszu, przez co pomaga zredukować stres, zrelaksować się oraz w wielu przypadkach poradzić sobie z dolegliwościami bólowymi. Teoria, która dotyczy refleksologii, mówi o tym, że poszczególne obszary stopy odpowiadają narządom naszego ciała, więc wywieranie nacisku na odpowiedni obszar stopy przynosi ukojenie w miejscu odpowiadającym mu w układzie ciała. Często refleksologia łączona jest z innymi terapiami, dzięki czemu pacjenci uzyskują efekty na bardzo zadowalającym poziomie. Refleksologia ze względu na brak ryzyka oraz efektów ubocznych jest coraz częściej wybieraną formą terapii, próbują jej nawet osoby, które na początku bywają sceptycznie nastawione.

Jak wygląda wizyta u refleksologa i z czym się wiąże?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda wizyta u refleksologa i często właśnie z obawy przed niewiedzą odwlekają ją w czasie. Refleksolog, tak jak każdy lekarz na początku przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, podczas którego będzie pytał o nasze dolegliwości oraz dotychczasową historię leczenia, aby ocenić czy refleksologia to terapia odpowiednia dla nas i naszej przypadłości. Lekarz wytłumaczy nam również, na czym polegać będzie wizyta i cały zabieg refleksologii, możemy również zostać poproszeni o podpisanie formularza zgody, to normalna praktyka i nie powinna budzić naszego niepokoju. Jeśli posiadamy jakiekolwiek pytania, przed rozpoczęciem wizyty z pewnością uzyskamy na nie odpowiedź, refleksologia, tak samo, jak osoba wykonująca jej zabiegi mają pomóc nam poczuć się dobrze. Po krótkim wywiadzie lekarz zdecyduje czy w naszym przypadku najlepsza będzie praca na uszach, dłoniach, czy stopach. Niektóre problemy najlepiej odchodzą w niepamięć podczas stymulowania wszystkich tych trzech stref, jednak nasz lekarz z pewnością dobierze najlepsze dla nas i naszego samopoczucia rozwiązanie. Jak działa refleksologia? Refleksolog poprzez odpowiednio wywierany nacisk stymuluje nasz układ nerwowy, celem jest przywrócenie równowagi w całym ciele oraz uwolnienie ciała, oraz naszego umysłu od objawów takich jak ból, stres, czy problemy ze snem. Wiele osób zastanawia się, co będzie czuło podczas samego zabiegu refleksologii, to zrozumiałe, szczególnie w przypadku osób, które nigdy nie miały do czynienia z tego rodzaju zabiegami. Do normalnych reakcji organizmu możemy zaliczyć między innymi potliwość dłoni i stóp, głębszy oddech, uczucie zimna, senność, pragnienie, zanikanie bólu, rozluźnienie mięśni, ale także reakcje emocjonalne takie jak śmiech, czy płacz. Reakcja każdego pacjenta jest inna, pamiętajmy jednak, że są one niezależne od nas i z pewnością nie powinniśmy się ich wstydzić.

Czy warto wybrać wizytę u refleksologa?

Czy warto wybrać się do refleksologa? Czy taka wizyta mi pomoże? Takie pytania często zadają sobie pacjenci przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Faktem jest, iż każdy człowiek inaczej reaguje na zabiegi refleksologii, jednak tego rodzaju terapie nie bez powodu stają się coraz popularniejsze wśród osób, które czują się przytłoczone przez tempo codziennego życia, stres, problemy ze snem, czy dolegliwości bólowe. Refleksologia nie niesie za sobą ryzyka, dlatego coraz więcej osób pragnie przekonać się na własnej skórze, czy jest ona skuteczna, wiele z nich wraca na kolejną wizytę, a to najlepsza rekomendacja tego rodzaju zabiegów.

 

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x