Szukaj
Close this search box.

czemu polska nie wydobywa wegla

Znaleziony temat: czemu polska nie wydobywa wegla

„Czemu Polska nie wydobywa węgla? Przyczyny i skutki”

W Polsce, jak w wielu innych krajach Europy, węgiel był przez wiele lat głównym źródłem energii. Jednak od kilku lat sytuacja uległa zmianie, a coraz więcej krajów stawia na rozwój energetyki opartej na źródłach odnawialnych. Czemu więc Polska, która posiada duże złoża węgla, nie wydobywa już tego surowca?

Jednym z głównych powodów, dla których Polska nie wydobywa już tyle węgla, są jego negatywne skutki dla środowiska. Węgiel to jeden z najbardziej szkodliwych surowców, które wykorzystuje się w procesie wytwarzania energii. Emisja dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń do atmosfery powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego.

Innym powodem, dla którego Polska nie wydobywa już tyle węgla, jest rozwój alternatywnych źródeł energii. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się m.in. panele fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe czy geotermia. Te źródła energii są nie tylko bardziej ekologiczne, ale również coraz bardziej opłacalne.

Dodatkowo, wydobycie węgla w Polsce jest coraz mniej opłacalne. Wymaga ono dużej inwestycji finansowej, a ceny surowca na rynku światowym są coraz niższe. Dlatego też, coraz więcej kopalni w Polsce zamyka swoje podwoje, a wydobycie węgla jest stopniowo redukowane.

Podsumowując, Polska nie wydobywa już tyle węgla głównie ze względu na jego negatywne skutki dla środowiska i rozwój alternatywnych źródeł energii. Choć wciąż pozostaje on ważnym surowcem dla polskiej gospodarki, to jego wydobycie jest coraz mniej opłacalne i coraz bardziej kwestionowane ze względów środowiskowych.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: czemu polska nie wydobywa wegla

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x