Szukaj
Close this search box.

cerkiew wrocław

Znaleziony temat: cerkiew wrocław

Poradnik: Jak zwiedzać cerkiew wrocławską?

Jeśli planujesz zwiedzić Wrocław, na pewno warto odwiedzić tamtejszą cerkiew. To jedno z najpiękniejszych zabytków miasta, który z pewnością zrobi na Tobie wrażenie. Jak więc przygotować się do zwiedzania cerkwi wrocławskiej i co warto wiedzieć, zanim tam pojedziesz?

Przede wszystkim warto zorientować się, jak dojechać na miejsce. Cerkiew wrocławska znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Ruskiej. Można do niej dojechać tramwajem lub autobusem, a także spacerując z pobliskiej starówki.

Kiedy już dotrzemy na miejsce, warto zwrócić uwagę na architekturę cerkwi. Została ona zbudowana w stylu bizantyjsko-rosyjskim i jest jednym z najważniejszych zabytków tego typu w Polsce. Cerkiew składa się z pięciu kopuł i ma charakterystyczne, złote zwieńczenie.

Zwiedzający wchodząc do cerkwi, powinni mieć na uwadze, że jest to miejsce sakralne, dlatego należy zachować odpowiednią kulturę osobistą. Warto zacząć od obszernego przedsionka, gdzie znajdują się szatnie i miejsca na odprawianie modlitw.

Następnie zwiedzający mogą przystąpić do oglądania wnętrza cerkwi. Warto zwrócić uwagę na bogato zdobione ikony, cenne malowidła ścienne i pięknie rzeźbione elementy architektoniczne. Warto wejść także na piętro, gdzie znajdują się galerie z widokiem na całe wnętrze cerkwi.

Podsumowując, cerkiew wrocławska to miejsce wyjątkowe i z pewnością wartych odwiedzenia. Zanim jednak tam pojedziemy, warto odpowiednio się przygotować, by móc w pełni docenić piękno tego zabytku.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: cerkiew wrocław

0 0 votes
Jak oceniasz ?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polecane wpisy
Udostepnij
Facebook
Pinterest
WhatsApp
LinkedIn
Twitter
Kategorie
0
Would love your thoughts, please comment.x